24 04.2012

Okienka na świat

Ratusz Staromiejski

Nadbałtyckie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Kreatywnej Edukacji zapraszają serdecznie na cykl spotkań dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat pt. Okienka na świat,  które są częścią programu edukacyjnego Festiwalu Kultur Świata.

Najbliższe spotkanie poświęcone będzie Afryce (zajęcia tylko dla grup zorganizowanych, do wyboru godz. 8.30, 10.30, 12.30).

Podczas naszej wyprawy przez kontynent afrykański dowiemy się jakie zwierzęta zamieszkują dżunglę, jak wygląda życie w afrykańskiej rodzinie i przekonamy się, że wszystko co nas otacza ma w sobie magiczną moc. Naszą podróż rozpoczniemy od czytania ludowych bajek. Następnie przemierzymy Afrykę i  odkryjemy jej różnorodność. Wspólnie stworzymy także afrykańskie maski i dowiemy się jaką rolę odgrywają w kulturze afrykańskiej.

Uczestnicy będą mogli również zwiedzić Ratusz Staromiejski, po którym oprowadzi ich Krokodyl Alojzy – ulubieniec młodszej publiczności NCK. Alojzy przygotował liczne rebusy, łamigłówki i ciekawe historie, które uwielbia opowiadać swoim gościom.

Celem projektu jest promowanie idei wielokulturowości oraz propagowanie niestandardowych metod nauczania. Chcielibyśmy przełamać stereotypy i przybliżyć dzieciom bogactwo innych kultur.

Festiwal Kultu Świata "Okno na świat" jest wydarzeniem cyklicznym, jego kolejna edycja odbędzie się w 2013 roku.

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt z Agnieszką Cichocką
E-mail: agnieszka.cichocka@nck.org.pl
Tel: (58) 3261013

Patronat nad cyklem