Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Wydarzenie

Adam Jarzmik Quintet - koncert jazzowy

NCK - Ratusz Staromiejski, 28-04-2017

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaprasza serdecznie na koncert Adam Jarzmik Quintet.

Historia zespołu (informacje o muzykach poniżej):
Adam Jarzmik Quintet to grupa utalentowanych muzyków, a zarazem pięciu przyjaciół, którzy poznali się podczas studiów w Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół powstał pod koniec 2015 r. Ich muzyka to głównie kompozycje lidera – Adama Jarzmika oraz standardy jazzowe w zupełnie nowych aranżacjach. W autorskiej twórczości na pierwszym miejscu muzycy stawiają ekspresję, dzięki czemu podczas występów można usłyszeć sporo wirtuozyjnej improwizacji. Członkowie zespołu zdobyli wiele nagród na konkursach jazzowych oraz brali udział w licznych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. Na koncercie w Gdańsku usłyszymy utwory z debiutanckiej płyty pt. „Euphoria", której premiera odbędzie się nazajutrz - 29 kwietnia w Krakowie.

Nagrody (dla zespołu):
2017 - Nagroda Główna w konkursie 19. Bielskiej Zadymki Jazzowej
2016 - II Nagroda na 52. Festiwalu Jazz Nad Odrą
2016 - I Nagroda na VII RCK Pro Jazz Festiwal w Kołobrzegu
2016 - II Nagroda na Zilina International Jazz Contest
2016 - I Nagroda na Blue Note Competition w Poznaniu

Facebook


Bilety:

15 zł – bilet ulgowy / 20 zł – bilet normalny. Bilety ulgowe przysługują uczniom, studentom, emerytom oraz posiadaczom Karty Euro 26 i Karty do Kultury.

Bilety dostępne na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku oraz na interticket.pl


Start: godz. 20


Skład zespołu:

Adam Jarzmik - Pianista, kompozytor, aranżer (ur. 1990 r.). Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie fortepianu pod kierunkiem wybitnego pianisty Wojciecha Niedzieli. Obecnie Student 3. roku Kompozycji i Aranżacji. W 2008 r. debiutował na festiwalu „ Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie” z zespołem Jarzmik & Dzioboń Quartet.

Jakub Łępa - Saksofon tenorowy. Student 4. roku w klasie saksofonu na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach.

Paweł Palcowski – trębacz. Student studiów II stopnia Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa u Prof. Piotra Wojtasika. Na stałe współpracuje z wieloma projektami, m.in. Adam Jarzmik Quintet, Maciek Wojcieszuk Quintet.

Maciej Kitajewski - kontrabasista. Student Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie Michała Barańskiego.

Piotr Budniak – Perkusja. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Student krakowskiej Akademii Muzycznej. Przez dwa lata współtworzył zespół LemON z którym nagrał nominowaną do Fryderyków płytę. Współpracował z Mike'm Russellem oraz zespołami Pend of Sky, Mikołaj Budniak Quintet oraz kwintetem The Conception.