Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Wydarzenie

Pomorzanki. Lato, jesień, zima, wiosna - wystawa malarstwa Małgorzaty Limon

NCK - Ratusz Staromiejski, 09-05-2018 - 27-05-2018

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Małgorzaty Limon 
 
Pomorzanki. Lato, jesień, zima, wiosna
 
 
▸ Wernisaż: 9 maja, godz. 18:00
▸ Wystawa czynna do 27 maja

Podczas wernisażu zaśpiewa Islet (Izabela Laskowska), która jest jedną ze sportretowanych przez malarkę kobiet.
 
 
“...W dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani, zmęczeni i często pozbawieni sił. Dlatego nie zauważamy zmian, jakie zachodzą w otaczającej nas przyrodzie. Mija dzień za dniem, miesiąc za miesiącem, i tak upływają kolejne lata. I wtedy nagle uświadamiamy sobie upływ czasu. My mogliśmy zapomnieć o naturze, lecz ona nie zapomina o nas. Zauważamy zmiany w naszym ciele, naszej duszy, zmianę w naszym postrzeganiu otaczającej nas rzeczywistości. Podobnie wyglądają relacje międzyludzkie. W pędzie, w jakim przyszło nam żyć, zainteresowanie drugim człowiekiem zmalało, coraz więcej ludzi zaczyna odczuwać samotność. Dlatego postanowiłam uwiecznić w moich obrazach mieszkanki Pomorza. Chciałam w ten sposób symbolicznie „złamać“ obecnie panujące zwyczaje izolacji, dystansu wobec nas samych i naszych sąsiadów...”
 
“...Natura wyznacza nam rytm, którym żyjemy. W moich obrazach stanowi ona integralną część nas samych. Nie możemy żyć obok niej, ona jest w nas. Jeżeli wsłuchamy się w jej głos, poddamy się cyklowi pór roku, to możemy osiągnąć wewnętrzną równowagę. Pomorzanki, bohaterki moich obrazów pozwalają sobie zatrzymać się na chwilę, by chłonąć i próbować odczuć po kolei każdy z mijających miesięcy. Każda z moich modelek kroczy swoją własną drogą. Ma inne problemy do przepracowania i poszukuje własnych rozwiązań...”
 
 
Małgorzata Limon w latach 2006–2012 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku u prof. Macieja Świeszewskiego, z aneksem z grafiki cyfrowej u prof. Cezarego Paszkowskiego. Stypendystka Programu Erasmus, miała okazję studiować na Accademia degli Belle Arti di Brera w Mediolanie, w pracowni prof. Stefano Pizzi. W latach 2010–13 ukończyła dwie szkoły charakteryzacji i wizerunku Beauty Art i Magnus Film, otrzymując Dyplom Charakteryzatora Teatralnego i Filmowego. Zawodowo pracuje w Oddziale Gdańskim Telewizji Polskiej. Od 2015 jest członkiem Związku Artystów Plastyków Polskich. Ma na swym koncie 8 wystaw indywidualnych w Polsce i Niemczech, a także liczne prezentacje na wystawach zbiorowych, m.in. na Sardynii, we Florencji, Cervii, Mediolanie (Włochy), Ayadin (Turcja).

Islet pracuje pod pseudonimem od 2008 r. Odkąd pamięta, komponuje i pisze teksty. Kocha staromodne brzmienia, akustyczne dźwięki i nowoczesne, elektroniczne bity.
Zagrała setki klimatycznych, kameralnych koncertów, które prawie zawsze spotykały się z uznaniem publiczności. Szczególnie bliskie jest jej Trójmiasto – to właśnie w Gdańsku stawiała  swoje pierwsze muzyczne kroki jako Islet. W sierpniu 2015 r. ukazała się jej debiutancka płyta pt. „Zatrzymaj się”.
 
 
Zrealizowano dzięki pomocy finansowej Samorządu Województwa Pomorskiego.