07 06.2018

Kolory Bałtyku - wykład o sztuce fotografowania

Ratusz Staromiejski - NCK
Zapraszamy młodzież i dorosłych na spotkanie o fotografii. 

Dwójka artystów – Aleksandra Kotarska i Robert Sęk przybliży publiczności tajniki fotografii; opowiedzą, jak zrobić dobre, niebanalne zdjęcie, podpowiedzą jak patrzeć przez obiektyw, chwytać ciekawe momenty i jak komponować obraz fotograficzny. Zdradzą własne metody nieoczywistego postrzegania krajobrazów, ludzi i przedmiotów. Wykład inauguruje również wakacyjny konkurs fotograficzny dla dzieci, młodzieży i dorosłych (8.06 – 9.09.2018), którego tematem będzie Morze Bałtyckie.

START: godz. 18.00
WSTĘP: wolny

PROWADZĄCY

Ola Kotarska absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku, zajmuje się malarstwem, ilustracją i fotografią. Współpracuje z działami edukacyjnymi CSW Łaźnia i Nadbałtyckiego Centrum Kultury oraz pracuje przy projektach filmowych Ośrodka Pogranicze - sztuk, kultur, narodów. Od niedawna współtworzy scenografie do animowanych projektów Darii Kopiec. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych w Kolonii Artystów i Galerii Żak w Gdańsku, kilka obrazów było częścią wystawy towarzyszącej projektowi Znajomi znad morza we Wrocławiu. Szuka metod przekładu informacji, pozyskiwanych różnymi narzędziami na język malarstwa. Twórczyni zdjęć i animacji.

Robert Sęk z wykształcenia fotograf, absolwent animacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim i student animacji kultury na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Reżyser i scenarzysta sztuk amatorskich. Animator prowadzący warsztaty i działania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, głównie w gdańskich instytucjach kultury, takich jak CSW Łaźnia, Nowy Port Sztuki, Gdańska Galeria Miejska i Instytut Kultury Miejskiej. Zaangażowany w życie kulturalne miasta. Jego pasja fotograficzna obejmuje działalność artystyczną – głównie w obrębie fotografii analogowej oraz komercyjną, skupioną na tworzeniu reportaży oraz fotografii jedzenia w ramach duetu Melonur Collective.

PROJEKT KOLORY BAŁTYKU
Kolory Bałtyku to Projekt edukacyjny NCK, którego celem jest  przybliżenie różnorodnych aspektów związanych z Morzem Bałtyckim. Poszczególne działania kierowane są do odbiorców w zróżnicowanych grupach wiekowych. 
Składa się z czterech działań: Więcej informacji: tutaj