20 09.2018

Recital fortepianowy Kiryła Keduka

NCK - Ratusz Staromiejski

Towarzystwo im. Fryderyka Chopina – Koło w Gdańsku oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na
recital fortepianowy w wykonaniu


Kiryła Keduka

Laureata konkursu Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, Vladimira Horowitza w Kijowie, James Mottram International Piano Competition w Manchesterze.
W programie: J.S. Bach, F. Chopin, J. Haydn, S. Rachmaninow

Bilety w cenie 8 zł (ulgowe) i 15 zł (normalne) można nabywać w Ratuszu Staromiejskim w dniu koncertu w godz. 18:00-19:00
Rozpoczęcie koncertu:  godz. 19:00
 

Program
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Suita francuska G-dur BWV 816
Allemande
Courante
Sarabande
Gavotte
Bourrée
Loure
Gigue

Józef Haydn (1732-1809)
Sonata Es-dur Hob XVI:52
Allegro
Adagio
Finale: Presto

PRZERWA

Fryderyk Chopin (1810-1849)
Scherzo b-moll op. 31
Walc As-dur op. 42

Siergiej Rachmaninow (1873-1943)
Morceaux de Fantaisie op. 3
Elegia
Preludium
Melodia
Poliszynel
Serenada
Momenty muzyczne op. 16
nr 3 h-moll
nr 4 e-moll

Kirył Keduk
Urodził się w Grodnie na Białorusi, w rodzinie o polskich korzeniach. Debiutował w wieku 10 lat jako solista z Orkiestrą Narodowej Filharmonii Białorusi pod batutą Giennadija Prowatorowa.

Podstawowe wykształcenie muzyczne zdobył w Grodnie. W latach 2001-2006 kształcił się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala, a następnie studiował – pod kierunkiem tego samego profesora – w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Doskonalił umiejętności w Accademia Pianistica Internazionale w Imoli (Włochy) w klasie Borisa Petrushansky’ego oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, gdzie zdobył dyplom w klasie prof. Piotra Palecznego. W roku 2013 ukończył studia podyplomowe „International Artist Diploma” pod kierunkiem Grahama Scotta w Royal Northern College of Music w Manchesterze.

Jest zwycięzcą kilkunastu międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in. konkursu im. Vladimira Horowitza w Kijowie, Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, czy „James Mottram International Piano Competition” w Manchesterze. W roku 2009 zdobył I nagrodę oraz nagrodę publiczności na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Kissinger KlavierOlymp” w Bad Kissingen.

Koncertował w większości krajów europejskich, obu Amerykach oraz w Japonii. Występował ze znakomitymi orkiestrami - takimi, jak Narodowa Kameralna Orkiestra Białorusi, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Ukrainy, Rosyjska Orkiestra Narodowa, orkiestra Teatru Nowa Opera w Moskwie, Sycylijska Orkiestra Symfoniczna, orkiestra Filharmonii w Nicei, Royal Liverpool Philharmonic, czy Orchestra Internazionale d'Italia, jak również z polskimi orkiestrami: Filharmonii Krakowskiej, Bałtyckiej, Pomorskiej, Szczecińskiej, Orkiestrą Opery Bałtyckiej, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Śląską Orkiestrą Kameralną.

Za swoje osiągnięcia artystyczne został dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska. W kwietniu 2013 roku ukazała się płyta pianisty „My Polish Diary” nagrana dla amerykańskiej wytwórni Delos. W roku 2013 Kirył Keduk zainicjował międzynarodowy festiwal muzyczny im. Antoniego Tyzenhauza w Grodnie, którego jest Dyrektorem Artystycznym.