22 09.2018

Wielokulturowe Pomorze - Smak Chile

NCK - Ratusz Staromiejski
Kolejna odsłona cyklu pt.: Wielokulturowe Pomorze.

Wrześniowe spotkanie odbędzie się pod hasłem SMAK CHILE

W programie:

START: godz. 18.00
WSTĘP: wolny

Współorganizatorzy: Ambasada Republiki Chile w Warszawie

O PROJEKCIE
Wielokulturowe Pomorze to cykl wydarzeń artystycznych w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, których celem jest zaprezentowanie potencjału kulturalnego i artystycznego tkwiącego w gdańszczanach różnych narodowości (imigranci, przedstawiciele mniejszości etnicznych), zamieszkujących Województwo Pomorskie.
Najważniejszym aspektem tego projektu jest przekazanie inicjatywy artystycznej przedstawicielom różnych kultur z Pomorza. Chcemy wspomóc tych twórców w realizacji własnych projektów – przy współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury. Pracownicy NCK oferują szeroko rozumiane wsparcie, m.in. nauczą, jak przygotować kosztorys oraz umowy zgodne z polskim prawem, jak też organizować i promować wydarzenie.
W ten sposób, pragniemy włączać przybyszów w kulturalne życie Pomorza, tak aby wielokulturowość stała się wizytówką kulturalną naszego regionu, ukazującą różnorodny potencjał tkwiący w jego mieszkańcach. Wydarzenia Wielokulturowego Pomorza odbywać się będą kilka razy w roku jako program towarzyszący Festiwalowi Kultur „Okno na świat”.