22-03 09-10.2018

"Moja Polska" Pameli Palmy Zapaty - WYSTAWA

NCK - Ratusz Staromiejski
Wystawa fotografii autorstwa Pameli Zapaty.


W ramach kolejnej odsłony projektu Wielokulturowe Pomorze zapraszamy na wystawę fotografii, których autorką jest, pochodząca z Chile, a od kilku lat mieszkająca w Gdańsku, Pamela Palma Zapata.

Dodatkową atrakcją wernisażu będzie prezentacja filmów o Chile oraz degustacje kulinarne.
Szczegóły: tutaj

START: godz. 18.00
WSTĘP: wolny

Wystawa czynna codziennie do 3 października, w godz. 10.00 - 18.00O PROJEKCIE

Wielokulturowe Pomorze to to cykl wydarzeń artystycznych, których celem jest zaprezentowanie potencjału kulturalnego i artystycznego tkwiącego w przybyszach różnych narodowości (imigranci, przedstawiciele mniejszości etnicznych), zamieszkujących Województwo Pomorskie. Najważniejszym aspektem tego projektu jest przekazanie inicjatywy artystycznej przedstawicielom różnych kultur z Pomorza. Chcemy wspomóc tych twórców w realizacji własnych projektów – przy współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury. Pracownicy NCK oferują szeroko rozumiane wsparcie, m.in. nauczą, jak przygotować kosztorys oraz umowy zgodne z polskim prawem, jak też organizować i promować wydarzenie.
W ten sposób, pragniemy włączać przybyszów w kulturalne życie Pomorza, tak aby wielokulturowość stała się wizytówką kulturalną naszego regionu, ukazującą różnorodny potencjał tkwiący w jego mieszkańcach. Wydarzenia Wielokulturowego Pomorza odbywać się będą kilka razy w roku jako program towarzyszący Festiwalowi Kultur „Okno na świat”.