Nasze imprezy

P
W
Ś
C
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Wydarzenie

The Baltic Sea Region Youth Camp 2019

Wyspa Sobieszewska, 08-06-2019 - 11-06-2019

Jesteś młody, chętny do działania i zainteresowany polityką? Lubisz angażować się społecznie i zmieniać świat na lepsze? A może szukasz osób, z którymi chcesz wpływać na działania polityki lokalnej, krajowej a nawet światowej? Jeżeli czujesz, że Twój głos ma znaczenie, a działania odnoszą lub powinny odnosić lepszy skutek, zapraszamy Cię na międzynarodowy Bałtycki Obóz Młodzieży – Baltic Sea Youth Camp! Pokryjemy koszty podróży i zakwaterowania. Jedyne co musisz zrobić, to wysłać zgłoszenie (Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń).

Dołącz do nas i poznaj tożsamość kulturową i zawrzyj przyjaźnie w regionie Morza Bałtyckiego. Pokaż swój głos i zobacz jak wpływać na politykę, dzielić się swoimi punktami widzenia na tematy kulturalne i polityczne, spotykać się z politykami i interesariuszami twarzą w twarz. Przyłącz się do warsztatów na temat sztuki, technologii, praw człowieka, ekologii, zrównoważonego rozwoju i dziedzictwa. Ciesz się wycieczkami, sportem i muzyką.

Bałtycki Obóz Młodzieży to trzydniowy festiwal (8-11.06.2019, Hotel Orle, Wyspa Sobieszewska, Polska), podczas którego przedstawiciele młodzieży z regionu Morza Bałtyckiego spotykają się, aby poznać przyjaźń, kulturę i politykę poprzez warsztaty, małe seminaria i zajęcia społeczne. Obóz jest otwarty dla wszystkich młodych ludzi w wieku 18-29 lat. Aby wziąć w nim udział, musisz pochodzić z jednego z 11 krajów regionu Morza Bałtyckiego lub z Islandii.


SZCZEGÓŁY
https://www.facebook.com/events/379940552759526/
https://www.balticyouthcamp.org/


ENG//
Are you young, eager and interested in politics?
 
The Baltic Youth Camp is a three-day festival where youth representatives from the Baltic Sea Region gather to explore friendship, culture and politics through workshops, small seminars and social activities.
 
We welcome you to the first Baltic Youth Camp gathering! Join us and explore cultural identity and friendships in the Baltic Sea Region. Raise your voice and learn how to influence politics, share your viewpoints on cultural and political topics, meet politicians and stakeholders face to face, join in several interesting workshops on art, technology, human rights, ecology, sustainability and heritage. Enjoy excursions, sports and music.
 
Who, when and where?
The Baltic Youth Camp is open to all youth within the age group 18-29 years. To participate, you must be from one of the 11 countries in the Baltic Sea Region or from Iceland. 
 
All participation is decided based on applications. Please send us one and elaborate on why you want to join! We will cover your travel and accommodation. 
 
The Youth Camp will take place on the island of Wyspa Sobieszewska, at Hotel Orle, right outside the city of Gdansk, Poland. The hotel has all facilities, and a beautiful outdoor area.

Sign up opens in February 2019! ► Facebook event


W styczniu 2019 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku odbyły się 9. warsztaty Strategicznego Rozwoju "Siła Kultury i Sektorów Kreatywnych w celu zwiększenia uczestnictwa młodzieży w Regionie Morza Bałtyckiego (BSR) - Wspieranie Baltic Youth Camp (BYC), latem 2019 r." współorganizowane przez EUSBSR PA Culture..

Celem Warsztatów, które odbyły się w dniach 29-30 stycznia, było zastanowienie się nad możliwościami wsparcia Baltic Youth Camp (Bałtyckiego Obozu Młodzieżowego), aby stał się on prawdziwą potężną inicjatywą na rzecz uczestnictwa młodzieży w BSR.

Obóz młodzieżowy odbędzie się w dniach 8-11 czerwca, tuż przed kolejnym dorocznym Forum (AF) Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego (EUSBSR) w 2019 roku w Gdańsku. Będzie to doskonała okazja do promowania zrozumienia kulturowego i poczucia wspólnoty w BSR oraz przyczyni się do rozwoju wspólnej gospodarki oraz celów zrównoważonego rozwoju, skupiając się na podnoszeniu głosu młodzieży w BSR.

Warsztaty, prowadzone przez Marcusa Hagemanna z ARS BALTICA, zgromadziły około 20 uczestników z 6 krajów BSR, w tym z Rosji, których entuzjazm i zaangażowanie zaowocowało bardzo owocnymi sesjami. Duch kreatywności, współtworzenia i wspólnoty jest już obecny przy organizacji pierwszego Bałtyckiego Obozu Młodzieżowego. Przed nami wiele więcej, gdy młodzież - główni aktorzy tego wydarzenia - przejdą do działania.

Rejestracja rozpocznie się w lutym!

Więcej informacji o BYC: https://www.balticyouthcamp.org/ i na Facebooku.