15/06/2011

Stage Europe Network - spotkania we Francji oraz Holandii

Stage Europe Network to zainicjowany w 2009 r. międzynarodowy projekt, który zrzesza sześć organizacji kulturalnych z sześciu różnych krajów Europy: Francji (Aix’Qui?), Niemiec (Artserv.net), Islandii (Hitt Husid Cultural Centre), Norwegii (Ostafjellske Kompetansesenter for rytmisk musikk), Holandii (Popunie) i Polski (Nadbałtyckie Centrum Kultury).
Podstawowym celem przedsięwzięcia jest promocja aktywnego i świadomego uczestnictwa młodych ludzi na muzycznej scenie Europy poprzez oferowanie im szansy na naukę i wymianę doświadczeń w międzynarodowym gronie. Program obejmuje m.in. warsztaty muzyczne, wizyty w studio nagrań oraz koncerty.
Każda kolejna odsłona Stage Europe Network przygotowywana jest przez innego członka sieci: podczas kilkudniowej wspólnej pracy muzyków z sześciu zespołów pochodzących z poszczególnych państw SEN uczestnicy przygotowują razem program, który następnie zobowiązani są przedstawić podczas wspólnego koncertu.

Na 2011 rok zaplanowaliśmy dwa muzyczne spotkania, w których z polskiej strony udział wezmą młode trójmiejskie zespoły zaproszone przez Nadbałtyckie Centrum Kultury:

  • zespół Lovers in Uniforms swoją muzyczną podróż odbędbyło w Aix-en-Provence (Francja, 15-22 czerwca)
  • zespół C4030 w ramach projektu wyjedzie na warsztaty do Rotterdamu (Holandia, 22-31 sierpnia)

Projekty realizowane są w ramach unijnego programu Młodzież w działaniu.