Spacer zielarski
25.05.2021 - 25.05.2021

Nordic Talking Festival: Bliżej natury - spacer zielarski

Czwarta edycja Nordic Talking Festival poświęcona jest zdrowiu psychicznemu. Czego możemy nauczyć się od naszych północnych sąsiadów? Jak radzić sobie z nadmierną ekspozycją na stres i jak walczyć z jego skutkami?

 

O WARSZTATACH:

Na Północy mówi się, że najlepszym lekarstwem na wszystkie problemy jest kontakt z naturą i poznawanie jej darów. Podczas spaceru po parku w Kolibkach uczestnicy posłuchają informacji o ziołach – tych bardziej i mniej znanych. Poznają ich rolę we współczesnej fitoterapii, kosmetyce oraz kuchni. W dalszej części spotkania przekonają się, jak w prosty i ogólnodostępny sposób przygotować pełnowartościowe leki ziołowe.
 

O prowadzącym:

Michał Konkel. Z wykształcenia biolog, archeobotanik, z pasji przyrodnik. Z zawodu zielarz-fitoterapeuta. Członek Polskiego Towarzystwa Zielarzy-Fitoterapeutów, edukator ziołolecznictwa. Prowadzi prelekcje, warsztaty i zajęcia terenowe z zakresu ziołolecznictwa oraz roślin przydatnych w survivalu. Propagator świadomego i rozważnego korzystania z zasobów oferowanych nam przez przyrodę. Wierzy, że środowisko naturalne jest nam w stanie zapewnić wszystko, wystarczy tylko wiedzieć, jak z tego skorzystać. Miłośnik przyrody i fotografii przyrodniczej. Uczeń jednego z najlepszych fitoterapeutów w Polsce – Henryka Różańskiego.

 

Zapraszają:

Nadbałtyckie Centrum Kultury, Trolltunga - kursy języka norweskiego, Język szwedzki Dalarna, Fundacja Art of Freedom

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności