Hafty
24/06/2022

NCK na Jarmarku Dorotańskim w Kwidzynie

Choć projekt „Creative Waves – Baltic Sisterhood for Change” zakończymy oficjalnie wrześniową konferencją w Gdańsku, już teraz zapraszamy do Kwidzyna, gdzie podczas Dni Dorotańskich 24 i 25 czerwca będzie można zobaczyć efekty dotychczasowej współpracy NCK z Kwidzyńskim Centrum Kultury.

Dni Dorotańskie stanowią formę upamiętnienia błogosławionej Doroty z Mątowów, zmarłej w Kwidzynie patronki Prus i Pomorza. W programie wydarzenia organizowanego przez Zamek w Kwidzynie i Kwidzyńskie Centrum Kultury znajduje się m.in. promocja książki „Pomezańska kapituła katedralna w czasach średniowiecza” Mario Glauerta, a także Jarmark Dorotański – na Placu św. Jana Pawła II znajdziecie stoiska z gastronomią i wyrobami rękodzielniczymi. Zachęcamy zwłaszcza do obejrzenia wystawy prac uczestniczek warsztatów hafciarskich, które w lutym tego roku zorganizowaliśmy z KCK w ramach projektu „Creative Waves – Baltic Sisterhood for Change”.

Więcej informacji na temat Dni Dorotańskich znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

„Creative Waves – Baltic Sisterhood for Change” to międzynarodowe przedsięwzięcie, w którym uczestniczą Euroregion Bałtyk, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku oraz estoński ENUT. Liderem projektu jest Intercult Productions ze Szwecji. Projekt współfinansowany jest ze środków Rady Państw Morza Bałtyckiego (CBSS).

logo Rady Państw Morza Bałtyckiego (CBSS)

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności