Hafty
24/06/2022

NCK na Jarmarku Dorotańskim w Kwidzynie

Choć projekt „Creative Waves – Baltic Sisterhood for Change” zakończymy oficjalnie wrześniową konferencją w Gdańsku, już teraz zapraszamy do Kwidzyna, gdzie podczas Dni Dorotańskich 24 i 25 czerwca będzie można zobaczyć efekty dotychczasowej współpracy NCK z Kwidzyńskim Centrum Kultury.

Dni Dorotańskie stanowią formę upamiętnienia błogosławionej Doroty z Mątowów, zmarłej w Kwidzynie patronki Prus i Pomorza. W programie wydarzenia organizowanego przez Zamek w Kwidzynie i Kwidzyńskie Centrum Kultury znajduje się m.in. promocja książki „Pomezańska kapituła katedralna w czasach średniowiecza” Mario Glauerta, a także Jarmark Dorotański – na Placu św. Jana Pawła II znajdziecie stoiska z gastronomią i wyrobami rękodzielniczymi. Zachęcamy zwłaszcza do obejrzenia wystawy prac uczestniczek warsztatów hafciarskich, które w lutym tego roku zorganizowaliśmy z KCK w ramach projektu „Creative Waves – Baltic Sisterhood for Change”.

Więcej informacji na temat Dni Dorotańskich znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

„Creative Waves – Baltic Sisterhood for Change” to międzynarodowe przedsięwzięcie, w którym uczestniczą Euroregion Bałtyk, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku oraz estoński ENUT. Liderem projektu jest Intercult Productions ze Szwecji. Projekt współfinansowany jest ze środków Rady Państw Morza Bałtyckiego (CBSS).

logo Rady Państw Morza Bałtyckiego (CBSS)