26.09.2022

Warsztat linorytu | Akademia Mistrzów 2.0

Termin: 26 IX 2022

Bilety: warsztaty zamknięte

Prowadzenie: Magdalena Hanysz-Stefańska (kierowniczka Katedry Grafiki Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku)

Udogodnienia: tłumacz PJM

Projekt: Akademia Mistrzów 2.0

Miejsce: Dom Angielski - Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku;

 

Do niedawna tak powszechne siatki foliowe, powoli wyparte zostały przez ich ekologiczne zamienniki. Niegdyś królującą w każdym sklepie reklamówkę,  dziś uważamy za szkodliwą i zwyczajnie niemodną. Jej miejsce zajęły materiałowe torby wielokrotnego użytku. Dla wielu stały się one nie tylko elementem troski o środowisko, ale także ciekawym dodatkiem. Zdobione ornamentami, dowcipnymi hasłami mogą dopełnić codziennej stylizacji lub zwyczajnie cieszyć oko. 

Podczas wizyty na wydziale grafiki gdańskiej Akademii Sztuk pięknych wraz z wychowankami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie raz uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 z Gdyni, poznamy tajniki techniki linorytu. Dzięki eksperymentom z drukiem wypukłym będziemy mieli szansę odbić, swój własny, niepowtarzalny wzór na materiałowej torbie. 

Regulamin warsztatów

 

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Okno na Świat, Fundacja Siódmy Zmysł, Ośrodek Szkolno-wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 z Gdyni.

logotypy partnerów

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

logotypy ministerstwo

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności