zdjęcie kobiety, Nigeryjka w tradycyjnym stroju, wewnątrz, uśmiecha się, portret
26.03.2023

Smaki kultury - kuchnia ludu Igbo (Nigeria)

Termin: 26 III 2023, godz. 19.00

Miejsce wydarzenia: kanał YouTube NCK

 

Zapraszamy na kolejny odcinek filmu  z cyklu „Smaki kultury”. Tym razem odbędziemy kulinarną podróż z ludem Igbo do Nigerii.

Gościnią i przewodniczką będzie Patience Nneka Ugwu, Nigeryjka mieszkająca od kilku lat w Gdańsku. Nneka opowie o tradycjach kulinarnych swojej ojczyzny, przybliży kuchnię tego kraju oraz pokaże jak przyrządzić fu fu.

Premiera filmu odbędzie się 26.03.2023r. o g.19.00 na kanale YouTube NCK

Patience Nneka Ugwu – pochodzi z Nigerii, gdzie ukończyła studia dziennikarskie na wydziale komunikacji masowej w Enugu. Jako instruktor tańca, prowadziła warsztaty Afro Dance, zarówno w Nigerii jak i w Polsce. Jej pasją jest gotowanie i ma za sobą również wiele warsztatów kulinarnych, które prowadziła m.in. w Gdańsku, Gdynia oraz Słupsku.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.