grafika komputerowa, ilustracje kobiety, mężczyzny, dziewczynki, czytają książki, rozmawiają
13.04.2023

CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK | Tu mówi Pomorze!

Termin: 13 IV 2023, godz. 18.00
Bilety: bezpłatny, szczegółowe informacje poniżej
Prowadzenie: Natalia Soszyńska, Dorota Karaś
Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35   

 

Bez cienia wątpliwości potrafisz wskazać, w której powieści Żeromskiego „ogary poszły w las” i jak miał na imię niesforny syn Barbary i Bogumiła Niechciców z „Nocy i dni”. Pracownicy osiedlowej biblioteki są z tobą po imieniu - wszak odwiedzasz ich co drugi dzień. Jesteś też stałym bywalcem targów książki. Sopot, Poznań czy Zakopane - odległość nie ma znaczenia.

Odnajdujesz się w powyższym opisie? Wspaniale! Zapraszamy Cię na wydarzenie „CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK”, podczas którego podyskutujesz z innymi pasjonatami czytelnictwa, a następnie staniesz z nimi w szranki w turnieju wiedzy o literaturze. W 2023 roku spotkamy się czterokrotnie: w kwietniu, czerwcu, październiku i grudniu. Każda odsłona quizu będzie poświęcona innemu zagadnieniu, do każdej przygotujemy dla Was listę lektur, z którymi warto się zaznajomić.

 

Harmonogram i tematy naszych quizów wyglądają następująco:

13 IV "Tu mówi Pomorze!"

15 VI „Wokół Bałtyku”

10 X „Woje z Sopotu – Kajko i Kokosz”

12 XII „Proza z Pomorza”

 

"Tu mówi Pomorze" to premierowa odsłona cyklu „CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK”. Jak sugeruje podtytuł, jego tematem będzie reportaż z Pomorza i o Pomorzu. Zaczniemy od krótkiej dyskusji na temat literatury faktu (poprowadzi ją Natalia Soszyńska), a następnie nasza ekspertka - Dorota Karaś - przepyta drużyny ze znajomości podanych uprzednio lektur.

Brzmi groźnie? Bez obaw. Niezdecydowanym dodamy tylko: czekają atrakcyjne nagrody!

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?
Udział w pierwszej części wydarzenia (dyskusja) nie wymaga rejestracji. 
Drużyny, które chcą wziąć udział w drugiej części wydarzenia (quiz), prosimy o zgłoszenie udziału na stronie evenea.pl do 11.04.2023. Jedna drużyna może składać się z minimum dwóch i maksimum czterech uczestników.
Wstęp wolny

LISTA LEKTUR
Cezary Łazarewicz – „Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza” (Wydawnictwo Czarne)
Barbara Szczepuła – „W domu wroga” (Arche S.C.)
Jan Daniluk – „Dwudziestolecie pomiędzy. Miniatury o Wolnym Mieście Gdańsku (1920-1939)” (Wydawnictwo Marpress)
Grzegorz Piątek – „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939” (W.A.B.)

 

 

Współorganizator: Wydawnictwo Marpress

Sponsorzy nagród: Muzeum-Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach, Miejski Teatr Miniatura, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Marpress, Wydawnictwo Poznańskie, Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim, Gdańsk Miasto Literatury
 

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką wydarzenia: agnieszka.domanska@nck.org.pl

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.