zdjęcie lasu, napis "MIASTOplażaLAS, warsztaty plenerowe, las"
03.06.2023

ODWOŁANE | MIASTOplażaLAS - warsztat plenerowy | las

Termin: 3 VI 2023, godz. 11.00-14.00

Miejsce wydarzenia: Gdańsk Wrzeszcz

Dla kogo: warsztaty dla młodzieży od lat 15 oraz dorosłych;

Wstęp: bilety 30 zł (ulgowe) i 40 zł (normalne) www.nck.interticket.pl

Kuratorki projektu: Aleksandra Kminikowska, Anna Zalewska-Andruszkiewicz

 

Wiosna, wiosna… Budzimy zmysły z zimowego letargu i zapraszamy Was na cykl trzech niecodziennych warsztatów w formacie spacerowym, podczas których eksplorować będziemy tytułowe przestrzenie. Otoczeni trójmiejskimi lasami, smagani zatokową bryzą przypominamy Wam nieśmiało, że mieszkamy w jednym z najpiękniejszych rejonów Polski. Wybierzcie się z nami w nieoczywistą podróż angażującą wszystkie zmysły. Celem warsztatów jest eksplorowanie naszej relacji z otaczającą nas w całej złożoności nie-ludzką naturą. Wielozmysłowe, czułe i świadome spojrzenie na krajobraz, w którym żyjemy i zrozumienie następstw zmian klimatycznych, których na co dzień doświadczamy. 

To już ostatnie spotkanie w ramach cyklu "MIASTOplażaLAS". 3 czerwca 2023 r. wybierzemy się do Gdańska Wrzeszcza z tancerkami i choreografkami związanymi z Fundacją Polka Dot: Natalią Chylińską, Katarzyną Kanią i Katarzyną Pastuszak. W LESIE otaczającym Jaśkową Dolinę doświadczymy kąpieli leśnej ukierunkowanej na ruch i dotyk. W trakcie warsztatu choreograficznego, na podstawie przygotowanej wcześniej partytury choreograficznej oraz instrukcji prowadzących, wejdziemy w przestrzeń natury i za pomocą marginalizowanych na co dzień zmysłów doświadczymy bliskości natury oraz świadomej i uważnej aktywności ruchowej.

 

Plan warsztatów:

PLAŻA

15.04.2023, godz. 10-13, Gdynia Orłowo 

Prowadzenie: Tomasz Kijewski, Izabela Kotyńska-Zielińska i Tymon Zieliński

MIASTO

20.05.2023, godz. 11-14, Gdańsk Stare Miasto

Prowadzenie: Emiter (Marcin Dymiter)

LAS

3.06.2023, godz. 11-14, Gdańsk Wrzeszcz

Prowadzenie: Natalia Chylińska, Katarzyna Kania i Katarzyna Pastuszak

 

Organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.