23.05.2023 - 24.05.2023

XXI Festiwal Muzyki Kameralnej

Termin: 23-24 V 2023, godz. 18.00;
Wstęp: wolny;
Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35       

Po kilkuletniej przerwie do Ratusza Staromiejskiego powraca Festiwal Muzyki Kameralnej - święto muzyki klasycznej w wykonaniu młodych artystów kształcących się w  szkołach muzycznych Trójmiasta oraz w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W ponad 20-letniej historii Festiwalu setki kameralistów prezentowały swe umiejętności gry zespołowej, która - w swej idei oparta na szacunku i uważności na drugiego człowieka - jest przestrzenią dialogu, możliwością rozmowy poprzez dźwięki. Muzyczny dialog niech będzie naszą odpowiedzią na czas konfliktu.

Na pierwszym koncercie 23 maja 2023 roku o godz. 18.00 zaprezentują się młodzieżowe zespoły kameralne z trójmiejskich szkół muzycznych I i II stopnia: Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, Zespołu Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Gdańsku - Wrzeszczu oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni. Wieczór wypełnią utwory muzyki klasycznej różnych epok i stylów wzbogacone wartościową prelekcją na temat programu. Usłyszymy rozmaite składy wykonawcze - muzyka kameralna to także wielka różnorodność!

Drugi koncert Festiwalu 24 maja 2023 r. o godz. 18.00 wypełnią wykonania akademickich zespołów kameralnych - studentów kształcących się w Akademii Muzycznej w Gdańsku, nagradzanych na międzynarodowych konkursach wykonawczych i wyróżniających się na firmamencie młodych wykonawców. Zróżnicowanie specjalności instrumentalnych i  składów wykonawczych wraz z profesjonalnym poziomem gry gwarantują niezapomniane wrażenia dla słuchaczy.

Festiwal Muzyki Kameralnej to jedyny tak kompleksowy i szeroko zakrojony przegląd młodych artystów Trójmiasta, pozwalający im na bezstresowe i wyjątkowe spotkanie na wspólnej scenie.

Organizatorem XXI Festiwalu Muzyki Kameralnej jest Towarzystwo im. Fryderyka Chopina - Koło w Gdańsku. Gdańskie Koło Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w swej działalności koncertowej od blisko 60 lat popularyzuje muzykę klasyczną. Działalność prowadzona jest z myślą o prezentowaniu mieszkańcom Gdańska najbardziej uzdolnionych uczniów i studentów Trójmiasta oraz wprowadzaniu przyszłych artystów do życia koncertowego.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.