CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK
15.06.2023

CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK | Wokół Bałtyku

Termin: 15 VI 2023, godz. 18.00
Bilety: wstęp wolny; Drużyny, które chcą wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o zgłoszenie udziału na stronie https://app.evenea.pl/event/352247-92kopia1/ do 14.06.2023. Jedna drużyna może składać się z minimum dwóch i maksimum czterech uczestników.
Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35   

 

Bez cienia wątpliwości potrafisz wskazać, w której powieści Żeromskiego „ogary poszły w las” i jak miał na imię niesforny syn Barbary i Bogumiła Niechciców z „Nocy i dni”. Pracownicy osiedlowej biblioteki są z tobą po imieniu - wszak odwiedzasz ich co drugi dzień. Jesteś też stałym bywalcem targów książki. Sopot, Poznań czy Zakopane - odległość nie ma znaczenia.

Odnajdujesz się w powyższym opisie? Wspaniale! Zapraszamy cię na wydarzenie „CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK”, podczas którego staniesz w szranki w turnieju wiedzy o literaturze z innymi miłośnikami książek. W 2023 roku spotkamy się jeszcze trzykrotnie: w czerwcu, październiku i grudniu. Każda odsłona quizu będzie poświęcona innemu zagadnieniu, do każdej przygotujemy dla Was listę lektur, z którymi warto się zaznajomić.

Najbliższe spotkanie z cyklu „CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK” odbędzie się 15 czerwca o godz. 18.00 i ma podtytuł „Wokół Bałtyku”. Jak nietrudno się domyślić, tym razem konkursowe pytania będą dotyczyły literatury państw położonych nad Morzem Bałtyckim. 

Brzmi groźnie? Bez obaw. Niezdecydowanym dodamy tylko: czekają atrakcyjne nagrody (również dla publiczności😊)!

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

Drużyny, które chcą wziąć udział w quizie, prosimy o zgłoszenie udziału na stronie Evenea (https://app.evenea.pl/event/352247-92kopia1/). Jedna drużyna może składać się z minimum dwóch i maksimum czterech uczestników.

Chcesz tylko wpaść na widownię? Świetnie! Przygotowaliśmy również kilka pytań dla publiczności, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wyjdziesz od nas z pustymi rękami.

Wstęp wolny.

 

Lista lektur:

1. Linn Strømsborg „Nigdy, nigdy, nigdy” (tłum. Karolina Drozdowska) | Art Rage

2. Mariana Leky „Sen o okapi” (tłum. Agnieszka Walczy) | Wydawnictwo Znak

3. Juhani Karila „Polowanie na małego szczupaka” (tłum. Sebastian Musielak) | Wydawnictwo Marpress

4. Natalia Kołaczek „I cóż, że o Szwecji” | Wydawnictwo Poznańskie

Wszystkie książki można wypożyczyć w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, a także zakupić w gdańskich księgarniach (Księgarnia Marpress, Tajne Komplety).

 

Już dziś zapraszamy na kolejne odsłony quizu:

10.10: „Woje z Sopotu - Kajko i Kokosz” | prowadzenie: Paweł Pogodziński (Grodzisko w Sopocie)

12.12: „Proza z Pomorza” | prowadzenie: Magdalena Witkiewicz (autorka bestsellerowych powieści)

Więcej informacji: www.nck.org.pl

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką wydarzenia: agnieszka.domanska@nck.org.pl

 

Współorganizator: Wydawnictwo Marpress

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.