CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK
10.10.2023

CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK | Woje z Sopotu – Kajko i Kokosz

Termin: 10 października 2023, godz. 18.00

Miejsce: NCK - Ratusz Staromiejski

Wstęp: bezpłatny, drużyny, które chcą wziąć udział w quizie, prosimy o zgłoszenie się poprzez stronę EveneaJedna drużyna może składać się z minimum dwóch i maksimum czterech uczestników. Wolisz przyglądać się rozgrywkom z widowni? Zapraszamy na wydarzenie bez wcześniejszych zapisów.

Udogodnienia: pętla indukcyjna

 

Bez cienia wątpliwości potrafisz wskazać, w której powieści Żeromskiego „ogary poszły w las” i jak miał na imię niesforny syn Barbary i Bogumiła Niechciców z „Nocy i dni”. Pracownicy osiedlowej biblioteki są z tobą po imieniu - wszak odwiedzasz ich co drugi dzień. Jesteś też stałym bywalcem targów książki. Sopot, Poznań czy Zakopane - odległość nie ma znaczenia.

Odnajdujesz się w powyższym opisie? Wspaniale! Zapraszamy cię na wydarzenie „CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK”, podczas którego staniesz w szranki w turnieju wiedzy o literaturze z innymi miłośnikami książek. W 2023 roku spotkamy się jeszcze dwukrotnie: w październiku i grudniu. Każda odsłona quizu jest poświęcona innemu zagadnieniu, do każdej przygotujemy dla Was listę lektur, z którymi warto się zaznajomić.

Najbliższe spotkanie z cyklu „CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK” odbędzie się 10 października o godz. 18.00 i ma podtytuł „Woje z Sopotu Kajko i Kokosz”. Do świata wykreowanego przez Janusza Christę zaproszą nas Paweł Pogodziński – kierownik Grodziska w Sopocie, kurator wystawy „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia” i Natalia Soszyńska – szefowa Gdańskiego Klubu Książki.

Podejmiecie wyzwanie? Niezdecydowanym dodamy tylko: czekają atrakcyjne nagrody (również dla publiczności!).

Lista lektur, na podstawie których zostaną ułożone pytania:

  • „Kajko i Kokosz. Złoty puchar”
  • „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”
  • „Kajko i Kokosz. Na wczasach”

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu: LINK

 

Już dziś zapraszamy na ostatnią odsłonę quizu:

12.12: „Proza z Pomorza” | prowadzenie: Magdalena Witkiewicz (autorka bestsellerowych powieści)

 

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką wydarzenia: agnieszka.domanska@nck.org.pl

 

Współorganizator: Wydawnictwo Marpress

Fundatorzy nagród: Biblioteka Sopocka, Hevelianum, Kino Kameralne Cafe, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Wydawnictwo Marpress.

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.