grafika pomarańczowe prostokąty i koła
05.10.2023

IMPROWIZACJE NA JESIENNĄ NUTĘ | Nowa Muzyka w Starym Ratuszu

Termin wydarzenia: 5 października 2023, godz. 19.00

Wstęp: bilety 10/ 20 zł do nabycia w serwisie nck.interticket.pl w księgarni PWN (ul. Korzenna 33/35) i na godzinę przed koncertem.

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

Udogodnienia: pętla indukcyjna

 

Ten koncert będzie mieć szczególny charakter. Wypełni go w całości improwizowana muzyka elektroakustyczna. Improwizacja odgrywa ogromną rolę w muzyce współczesnej i dziś coraz większe grono muzyków rozwija u siebie tę szczególną umiejętność. Najbardziej zaawansowaną formą improwizacji jest zaś ta zespołowa, gdy uczestnicy reagują na swoją grę, pozostając w stałej interakcji – niejako wzajemnie czerpią z siebie energię i pomysły. W naszym cyklu wielokrotnie pojawiali się artyści, których występ był w mniejszym, czy w większym stopniu improwizacją. Tym razem postanowiliśmy poświęcić improwizacji cały koncert i zaprosić do udziału grono znakomitych muzyków, kompozytorów – mających duże doświadczenie w tej dziedzinie. W większości są to artyści trójmiejscy, znani już z naszego cyklu, jak choćby Paweł i Piotr Nowiccy, duet Podpora & Kohyt, Michał Markiewicz, czy dwójka kuratorów Nowej Muzyki w Starym Ratuszu -  Krzysztof Olczak i Dariusz Mazurowski. Zaprosiliśmy także dwójkę gości z południa Polski, którzy niedawno nagrali wspólny album – Blankę Dembosz Tonderę oraz znanego już naszej publiczności Krzysztofa Gawlasa. Wykonają dla Państwa serię improwizowanych utworów specjalnie przygotowanych na ten koncert. Unikalnych, które zabrzmią po raz pierwszy i jedyny w takiej postaci. Będzie można usłyszeć różne składy, zestawienia instrumentów – połączenie tych akustycznych brzmień z syntezatorami, przetwarzaniem komputerowym i innymi podobnymi zabiegami. Będzie to pod każdym względem doświadczenie wyjątkowe!  Zdradzimy jeszcze jedną tajemnicę – ten koncert będzie nagrywany z myślą o jego utrwaleniu i wydaniu na płycie.

 

PROGRAM

Improwizacja 1. (2023)

na różne instrumenty i elektronikę

 

Improwizacja 2. (2023)

na różne instrumenty i elektronikę

 

Improwizacja 3. (2023)

na różne instrumenty i elektronikę

 

Improwizacja 4. (2023)

na różne instrumenty i elektronikę

 

Improwizacja 5. (2023)

na różne instrumenty i elektronikę

 

Improwizacja 6. (2023)

na różne instrumenty i elektronikę

 

Kompozytorzy/ wykonawcy (każdy utwór będzie wykonany w innym składzie):

Blanka Dembosz Tondera – sopran

Krzysztof Gawlas – syntezator modularny, komputer

Max Kohyt – kontrabas elektryczny, elektronika

Michał Markiewicz – altówka, elektronika

Dariusz Mazurowski – analogowe i cyfrowe syntezatory, efekty, komputer

Paweł Nowicki – instrumenty perkusyjne

Piotr Nowicki – fortepian

Krzysztof Olczak – akordeon

Katarzyna Podpora – theremin, obiekty amplifikowane, preparowane płyty gramofonowe

 

Realizacja elektroakustyczna: Dariusz Mazurowski

 

Więcej o cyklu Nowa Muzyka w Starym Ratuszu

Wydarzenie na Facebooku

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.