czarne zdjęcie, w tle elementy okna gotyckiego, łuki, rozety, napis "XXII Pomorskie Zaduszki Artystyczna"
01.11.2023

XXII Pomorskie Zaduszki Artystyczne 2023

Termin: 1 listopada, godz. 18.00

Miejsce wydarzenia: NCK - Centrum św. Jana

Wstęp: wolny

Udogodnienia: pętla indukcyjna

 

Tematem tegorocznej edycji Pomorskich Zaduszek Artystycznych jest "czas". Coroczne widowisko słowno-muzyczne tym razem, będzie bazowało na minimalistycznej formie przekazu. Oprawą muzyczną do epitafiów napisanych przez Iwonę Joć–Adamkowicz i poezji napisanej przez Dariusza Brzóskiewicza, a odczytywanych przez aktorkę scen trójmiejskich Justynę Bartoszewicz, będą solowe utwory takie muzyków, jak: Monika Krawiec – flet poprzeczny, Adam Wendt – saksofon, Paweł Zagańczyk – akordeon i Roman Puchowski – gitara.

Wieczór wizualnie wzbogacą kadry dotyczące upływającego czasu, wykorzystane także w towarzyszącym wydarzeniu folderze, przygotowanym przez prof. Jacka Zdybla.

Słowo wstępne do katalogu napisał ks. Krzysztof  Niedałtowski – Duszpasterz Środowisk Twórczych na Pomorzu.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.