Narkun Trio baner
14.11.2023

Narkun Trio - Nature and intention - premiera

Termin: 14 XI 2023. godz. 19.00

Wstęp: 30 zł

Bilety do kupienia na portalu EVENTLY [klik]

Udogodnienia: pętla indukcyjna

Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

Narkun Trio - działalność zespołu rozpoczęła się w 2020 roku z inicjatywy trojga ówczesnych studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Rzadko spotykany skład służy muzykom za punkt wyjścia do eksplorowania takich zagadnień jak przestrzeń, barwa czy znaczenie czasu w muzyce, a także prowokuje do nadawania instrumentom ról nierzadko innych niż konwencjonalne. Ważnym elementem twórczości zespołu jest improwizacja i podejmowanie ryzyka, jednak inspiracje muzyków sięgają również do szeroko rozumianej muzyki klasycznej. W 2021 roku trio wystąpiło w finale Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych klubu "Ucho" w Gdyni, podczas którego gitarzystka Maja Biesek została uhonorowana wyróżnieniem jako solistka. Owocem tej nagrody była sesja nagraniowa w studiu Radia Gdańsk, podczas której muzycy dokonali rejestracji materiału na debiutancki album.

Aleksander Narkun - fortepian

Maja Biesek - gitara

Adam Pachla - kontrabas 

Narkun Trio plakat

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.