Kartusz nad wejściem do biblioteki
27.02.2024

„Animorum otium. Historia świętojańskiej biblioteki” - wykład XI| | Cykl świętojański

Termin: 27 lutego, godz. 18.00
Wstęp: wolny
Prelegentka: Iwona Berent, Kierowniczka Działu Opieki nad Zabytkami NCK
Typ: XII wykład z cyklu Ocalone od zapomnienia. Świętojańskie spotkania z kulturą i sztuką.
Wykłady cykliczne w każdy ostatni wtorek miesiąca;
Miejsce: NCK - Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50

Biblioteka w kościele? Kiedy powstała? Kto był jej fundatorem? Jakie wyjątkowe elementy możemy podziwiać w niej do dzisiaj. Historia świętojańskiej biblioteki jest naprawdę bardzo interesująca! Warto się z nią zapoznać, a po wykładzie… zwiedzić to wnętrze.

Prelegentka: mgr Iwona Berent – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, na kierunku Konserwatorstwo i muzealnictwo. W latach 2007-2020 nadzorowała prace przy odbudowie kościoła św. Jana w Gdańsku. Od 2006 r. Kierowniczka Biura Odbudowy kościoła św. Jana, obecnie kierowniczka Działu  Opieki nad Zabytkami w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

Zobacz wykłady z 2023 roku

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.