Michał Ciesielski solo - „Racing Thoughts” | koncert
14.03.2024

Michał Ciesielski solo - „Racing Thoughts” | koncert

Termin: 14 marca, godz. 19.00

Wstęp: wolny

Udogodnienia: pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski
 

Michał Ciesielski – to kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca. Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog i student fortepianu jazzowego w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dr. Sławomira Jaskułke.

Muzyk ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk teatralnych i do filmu).

Otrzymał liczne nagrody m.in. na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie, na Famie 2011, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej Wschody nagroda dla najlepszego akompaniatora. Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce, a także w Niemczech, Anglii, Holandii, Włoszech, i Rosji.

Współpracował z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko, Maciej Grzywacz, Marcin Gawdzis, Grzegorz Nagórski czy Cezary Paciorek.

Podczas recitalu p. Ciesielski wykona własne kompozycje:

„Shimmer”, „Evanstalgia”, „Racing Thoughts”, „Where the Buskers Used to Play”, „Polonaise”, „What Will This Day Bring?”, „My One And Only Love” (By Guy Wood), „Ghosts Of Lviv”, „Guo Mao Flutter”, „I Wish I knew”

(źródło – archiwum artysty)

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.