Koncert Gordonowski
17.03.2024

Koncert Gordonowski

Termin wydarzenia: 17 marca, godz. 10.30 i 12.00

Wstęp: 30 zł dziecko (w każdym wieku), 30 zł dorosły

bilety na godz. 10.30, do kupienia TUTAJ

bilety na godz. 12.00, do kupienia TUTAJ

Dla kogo: dzieci i opiekunowie

Udogodnienia: pętla indukcyjna

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

 

Zapraszamy na wyjątkowy Koncert gordonowski muzyki współczesnej dla rodzin z dziećmi, prezentujący kompozycje Michała Dobrzyńskiego. Są wyjątkowe, bo doceniają je nawet najmłodsi melomani.

Michał Dobrzyński skomponował muzykę do pionierskiego polskiego spektaklu dla niemowląt i małych dzieci „Mleko”, który można zobaczyć w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Ponadto jest stypendystą Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Zdobywca wielu nagród konkursów kompozytorskich. Inne utwory to: Operetka w trzech aktach (według Gombrowicza) na solistów i orkiestrę (2009); Divertimento na klarnet i kwartet smyczkowy (2008); Elegia II na skrzypce i elektronikę (2008); Pentagram na fortepian (2006); Elegia na skrzypce solo (2006); Orlikowe Pląsy na skrzypce i orkiestrę symfoniczną (2006).

W 2019 r. na zamówienie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej dokonał instrumentacji na orkiestrę Halki „wileńskiej” Moniuszki (zachowanej do dziś jedynie w wyciągu fortepianowym). W czerwcu 2019 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbyła się jej premiera pod dyr. Łukasza Borowicza w reż. Agnieszki Glińskiej. Halkę w opracowaniu Dobrzyńskiego włączono także do repertuaru Opery i Filharmonii Podlaskiej. W marcu 2018 w Wiedniu na zaproszenie prof. Theodora Kanitzera została prawykonana kompozycja Dobrzyńskiego przez legendarnego skrzypka – prof. Edwarda Zienkowskiego i pianistkę Natalię Rehling w ramach cyklu koncertowego Internationale Chopin-Gesellschaft in Wien. W listopadzie 2019 r. „Moving frames” Dobrzyńskiego był utworem obowiązkowym dla wszystkich uczestników przesłuchań półfinałowych XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. IJ. Paderewskiego (tym samym w ciągu zaledwie 3 miesięcy znalazł się w repertuarze ok. 50 pianistów z całego świata).

Michał Dobrzyński prowadzi klasę kompozycji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wybrane utwory kompozytora znajdują się w katalogu PWM.

Więcej inspiracji muzycznych znajdziecie na stronie: michaldobrzynski.com

Fragmenty wokalne, jak również choreografię nawiązującą do labanowskiego teatru improwizowanego tańca przygotuje i zaprezentuje Zespół Fundacji Kreatywnej Edukacji.

Organizatorzy: Fundacja Kreatywnej EdukacjiNadbałtyckie Centrum Kultury

Wydarzenie wpisuje się realizację projektu Polski Instytut Pedagogiki Edwina Eliasa Gordona

FUNDACJA KREATYWNEJ EDUKACJI

Fundacja prowadzi działalność koncertową, edukacyjną, szkoleniową i wydawniczą, a także strażniczą i promującą formy partycypacji społecznej. Jest członkiem Lokalnej Grupy Działania “Dwie Rzeki”, Sieci NGO oraz Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.