DAMIAN DOMAŃSKI – niesklasyfikowany bibliotekarz, nieformalny edukator i prowincjonalny animator, miłośnik trampek. Z wykształcenia filolog klasyczny, bibliolog i mediteranista, zaś na co dzień menadżer kultury, animator życia społecznego i nauczyciel łaciny w jednym z gdańskich liceów. W latach 2014-2022 szefował Gminnej Bibliotece Publicznej w Morzeszczynie, zaś od lipca 2022 roku kieruje nowo powołaną samorządową instytucją kultury – Biblioteką – Ośrodkiem Kultury w Morzeszczynie. Absolwent programu rozwojowego dla dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Kieruj w dobrym stylu" realizowanego przez Szkołę Liderów na zlecenie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i jeden z inicjatorów lokalnych grup wsparcia dyrektorów bibliotek Grupy InicJaTyWy, a przy tym współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień za pracę na rzecz regionu i społeczności lokalnej, w tym tytułu Pomorskiego Bibliotekarz Roku 2021.

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.