ZIELONE INSTYTUCJE TRÓJMIASTA I POMORZA to grupa skupiająca osoby pracujące w trójmiejskich instytucjach, które już wprowadzają lub planują wprowadzać zielone zmiany. Jako instytucje przyglądamy się procesom zielonych zmian i coraz częściej na nie reagujemy. Prowadzimy działania merytoryczne z odbiorcami i odbiorczyniami, edukujemy się, a także zaczynamy wprowadzać zmiany w funkcjonowaniu, np. poprzez zielone zespoły czy też rozpoczynanie procesów certyfikacji. Grupa ma za zadanie wspierać wymianę informacji o wydarzeniach, ciekawych inspiracjach i inicjatywach pomocnych dla rozwoju procesów zielonych zmian w instytucjach Pomorza.

Założycielami i prowadzącymi sieć są Bartosz Rief (Europejskie Centrum Solidarności) i Marta Szadowiak (Goyki 3 Art Inkubator).

 

MARTA SZADOWIAK – strateżka komunikacji, agentka zmiany, kulturoholiczka. Jej rodzice są muzykami, ona sama skończyła średnią szkołę muzyczną, a następnie kontynuowała pasję muzyczną w Akademickim Chórze Uniwersytetu Gdańskiego i zespole wokalnym Supra Vocalis Ensemble. Obecnie w Goyki 3 Art Inkubatorze w Sopocie odpowiada za projekty na styku kultury, biznesu, nowych technologii i nauki. Pomysłodawczyni i koordynatorka cyklu debat #Goyki3Lab, programu mentoringu twórców i twórczyń, rezydencji wytchnieniowej dla osób animujących kulturę, Koalicji Letnich Festiwali Literackich. Ambasadorka Zielonej Produkcji Audiowizualnej Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. 

fotografia

BARTOSZ RIEF – socjolog, animator społeczny. Pracuje w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie zajmuje się projektami społecznymi i wprowadzaniem zielonych zmian w instytucji. Współkoordynator przestrzeni Solidarność Codziennie, koordynator Zielonego Zespołu ECS. Wspólnie z kolektywem stworzył i prowadził Alternatywne Centrum Kultury Zebra. Jako koordynator, trener, animator współpracował z organizacjami pozarządowymi i instytucjami przy działaniach i projektach społecznych. Interesuje się oddolnie tworzonymi miejscami kulturowymi, procesami zmian w miejskich społecznościach i sąsiedztwach.

fotografia

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności