kolaż zdjęć
28.11.2021 - 28.11.2021

NO LIMITS | LABORATORIUM DIALOGU – o tożsamości, inspiracji i ludziach wokół

No Limits - trójmiejski zespół założony został w 1989r. przez Maćka Łyszkiewicza (kompozytora, autora tekstów, pianistę i aranżera ) w roku w Gdyni.  Ich debiutancki album "No Movie Soundtrack" został nagrany w 1990 roku i przywoływał z jednej strony elementy acid-jazzowe i funkowe zza oceanu (Prince, Miles Davis), z drugiej nawiązywał do brytyjskiej fali jazz-soul revival lat 80. (Sade, Everything But the Girl, Style Council, Basia, Matt Bianco). Na oryginalny charakter zespołu miała wpływ sekcja dęta: 3 saksofony, trąbka i puzon, podparta sekcją rytmiczną z instrumentami perkusyjnymi.

Zespół No Limits był pierwszą polską grupą zaprezentowaną przez stację MTV i jej legendarnego prezentera Paula Kinga. Zespół gościł na antenie stacji radiowych na całym świecie, m.in. UK Jazz Radio, Crooze FM, BBC 6 Music i inne. Wielokrotnie uczestniczyli z sukcesami w sopockich festiwalach.

Teledysk Yacha Paszkiewicza do piosenki "On the river" zespołu otrzymał tam nagrodę Bursztynowy Ekran: https://youtu.be/lHPXEK3ROLM

17.04.2020 ukazała się zremasterowana reedycja pierwszego albumu  „No Movie Soundtrack”, której wydawcą jest GAD Records.

W grudniu 2021 zespół wejdzie do studia by zarejestrować materiał na swoją kolejną płytę.

 

LABORATORIUM DIALOGU – o tożsamości, inspiracji i ludziach wokół

No Limits i przyjaciele: niedziela 28.11.2021, 17:00 – 18:00, online: https://www.facebook.com/NadbaltyckieCentrumKultury/

 

Jakie znaczenie dla (własnej) twórczości i wolności intelektualnej ma to „skąd jesteś” i „z kim działasz”?

Goście – No Limits i przyjaciele: Ania Pralinka Męczyńska – wokal; Robert Dobrucki – saksofony; Maciej Bogusławski – perkusja; Sławomir „Rodriguez” Porębski – instrumenty perkusyjne i (jeśli uda się, a bardzo stara się) Beata Zajkowska - szefowa fanklubu od samych początków działalności grupy. Moderatorzy: Beata Staszyńska-Hansen, Onno Hansen-Staszyński i Tomasz Lipski

 

 

NO LIMITS:

Przez ponad 30 lat istnienia grupy przez jej szeregi przewinęło się wiele znanych postaci trójmiejskiej sceny muzycznej. 

W ostatnim okresie tworzą go w większości muzycy z pierwszego składu:

Anna Męczyńska ( wokal )

Maciej Łyszkiewicz ( fortepian, chórki )

Maciej Bogusławski ( perkusja )

Grzegorz Żmijewski ( gitara basowa )

Robert Dobrucki ( saksofon, tenor )

Patrycja Tempska ( saksofon altowy )

Sławek Rodriguez Porębski ( instrumenty perkusyjne )

Sławek Czarnata ( gitara )

 

Zespół ma w swoim dorobku 6 płyt:

No Movie Soundtrack 

No Limits for Dr Caba 

No Movie Soundtrack 

The Worst of No Limits 

Angela 

No Limits - On the River - Złota kolekcja 

Gdy nią oddychasz 

17.04.2020 ukazała się zremasterowana reedycja pierwszego albumu  „No Movie Soundtrack”, której wydawcą jest GAD Records.

W 2021 roku zespół planuje wejść do studia i nagrań nowe utwory.

Link do profilu No Limits: https://www.facebook.com/No-Limits-155547174584068/

 

 

LABORATORIUM DIALOGU – o tożsamości, inspiracji i ludziach wokół

No Limits i przyjaciele: niedziela 28.11.2021, 17:00 – 18:00, online: https://www.facebook.com/NadbaltyckieCentrumKultury/

„Artystom z Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej w czasie PRL-u udawało się tworzyć przestrzeń dla siebie i dla innych. Jak to robią obecnie? Dialog jako rama komunikacji daje nam przestrzeń przepełnioną nadzieją i tajemnicą. Dzięki ludziom w dialogu, ciekawości innych i otwarciu, możemy inicjować sytuacje, gdzie rodzi się wolność intelektualna. Dla każdego, kto z nami będzie, niezależnie od roli, takie spotkanie jest zaproszeniem do "gry z czasem i pamięcią, odczuwania efektu błądzenia" - cytując fragmenty opisu arcydzieła filmowego reżysera Wojciecha Hasa: Rękopisie znalezionym w Saragossie. W szkatułkowej, dialogicznej narracji wszyscy możemy grać role. A nasze pytania: co to znaczy dla Ciebie, dla nich, dla Was, dla nas, co to znaczy dla mnie, są zaproszeniem do wspólnej drogi – taką mamy nadzieję.”

Zamysłem polsko-holenderskiej pary filmowców, Beaty i Onno Staszyńskich-Hansen, jest, aby z każdego kolejnego spotkania „na żywo” tworzyć program – odcinek tematyczny. W drugim odcinku autorzy zapraszają artystów do autorefleksji o korelacji tożsamości, inspiracji i ludziach wokół w poszukiwaniu szczęścia.

Dziękujemy serdecznie zespołowi udostepnienie informacji, zdjęć oraz fotografce: Iwonie Wojdowskiej.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA SPOTKANIE ONLINE!

 

 

PREMIERA PROGRAMU Z NAGRANIA 28.11.2021 - z nagranego spotkania zmontowany zostanie program, którego premiera online na FB NCK odbędzie się 5 grudnia`21 o 17.00.

Kontakt do autorów cyklu: https://www.facebook.com/LabDialogu

 

Laboratorium Dialogu - odcinek 4 "NO LIMITS I PRZYJACIELE - O TOŻSAMOŚCI, INSPIRACJI I LUDZIACH WOKÓŁ?" from Ohennennoh BV on Vimeo.