zdjęcie Agneszki Wołodźko przy stole w trakcie rozmowy
17.12.2021 - 17.12.2021

W ogrodzie sztuki. Spotkanie z Agnieszką Wołodźko z okazji 35-lecia pracy twórczej

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski

Start: godz. 18.00

Wstęp: wolny

W związku z sytuacją epidemiologiczną i zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia, od 15 grudnia br. udostępniamy 30% miejsc na widowni podczas wydarzeń w NCK. Pozostałe miejsca udostępniamy osobom, które okażą aktualny Unijny Certyfikat COVID, przy czym maksymalna ilość wpuszczanych osób:

  •   do Ratusza Staromiejskiego wynosi 75 miejsc siedzących;
  •   do Centrum św. Jana wynosi 175 miejsc siedzących;

Szczegóły w zakładce COVID-19

 

Zapraszamy na jubileuszowe spotkanie z artystką i kuratorką Agnieszka Wołodźko. Powodem do świętowania jest przyznanie artystce Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury z okazji 35-lecia pracy twórczej. Cieszymy się bardzo, zwłaszcza że to właśnie Nadbałtyckie Centrum Kultury rekomendowało uhonorowanie p. Wołodźko. Jest to wszechstronna twórczyni, z którą współpracujemy już od wielu lat - ostatnio przy międzynarodowych projektach "Memory of Water" oraz "Shared History".

Spotkanie połączone będzie z promocją dopiero co wydanego katalogu prezentującego twórczość Agnieszki Wołodźko pt. "Agnieszka Wołodźko. Dźwięk Ciszy". W rozmowach z zaproszonymi gośćmi/ gościniami poznamy także interesujące wątki związane z twórczością artystki. W dyskusji udział wezmą: Mariola Balińska, Aleksandra Grzonkowska, prof. Maria Mendel, Anna Ratajczak-Krajka oraz prof. Tomasz Szkudlarek.W rozmowach z zaproszonymi gośćmi/ gościniami poznamy także interesujące wątki związane z twórczością artystki.

 

Życiorys artystyczny jubilatki:

Artystka, kuratorka i badaczka kultury. W swojej twórczości zajmuje się sztuką w przestrzeni publicznej, sztuką zaangażowaną, fotografią, instalacją, ceramiką, pracami dźwiękowymi i akcjami. Realizuje warsztaty dla różnych grup społecznych, publikuje teksty o sztuce i kulturze współczesnej. Łączy pasję ogrodniczą ze sztuką zaangażowaną.

Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego oraz Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obroniła doktorat na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności