portrety czterech kobiet, napis "afropolskość"
16.04.2023

Afropolskość - spotkanie z aktywistkami antyrasistowskimi

Wydarzenie będzie streamowane na facebooku Nadbałtyckiego Centrum Kultury: link

Termin: 16 IV, godz. 13.00

Wstęp: bezpłatny

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski

Udogodnienia: pętla indukcyjna

 

Polski rasizm ewoluuje na przestrzeni lat. Z czego wynika? Jaki rodzaj rasizmu istnieje w naszym kraju i skąd się wziął? Czy pożegnaliśmy już M Word? Z czym zmagają się Polscy antyrasistowscy aktywiści? Co jest potrzebne, żeby Polacy stali się ich sojusznikami?

Zapraszamy na spotkanie z Afropolkami i aktywistkami: Ogi Ugonoh, Ramat Musą, Margaret Ohia-Nowak i Tonią Ugwu.

Spotkanie rozpoczniemy pokazem filmu "Jestem/ I am" Ogi Ugonoh i Ramat Musa,. W rozmowie udział wezmą: dr Margaret Ohia-Nowak trenerka międzykulturowa i antydyskryminacyjna i Tonia Ugwu - aktywistka antydyskryminacyjna, autorka treści na instagram.com/blackandpl

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Wielokulturowe Pomorze.

Wielokulturowe Pomorze – to cykl wydarzeń artystycznych w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, których celem jest zaprezentowanie potencjału kulturalnego i artystycznego tkwiącego w gdańszczanach różnych narodowości (imigranci, przedstawiciele mniejszości etnicznych), zamieszkujących Województwo Pomorskie. Najważniejszym aspektem tego projektu jest przekazanie inicjatywy artystycznej przedstawicielom różnych kultur z Pomorza.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku Nadbałtyckiego Centrum Kultury

 

JESTEM/ I AM from Ramat S. Musa on Vimeo.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.