zdjęcie mężczyzny w średnim wieku, w tle kadr z pochodu, flagi, napis "konstytucja"
23.03.2023

prof. Wojciech Sadurski - Demokracja na czarną godzinę Ratusz Staromiejski

Termin: 23 III 2023, godz. 18.00

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, ul. Korzenna 33/35

Wstęp: bezpłatny

Udogodnienia: pętla indukcyjna

 

Jest prawnikiem, filozofem, politologiem, publicystą i komentatorem politycznym. Wykłada prawo na Uniwersytecie w Sydney,  Melbourne oraz Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Będąc członkiem Rady Programowej Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie, zasiada w Radzie Programowej Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jest również członkiem rady programowej Archiwum im. Wiktora Osiatyńskiego. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych kolegiach redakcyjnych czasopism naukowych. Jako publicysta jest również autorem wielu książek oraz artykułów naukowych z zakresu filozofii prawa, konstytucjonalizmu porównawczego i filozofii politycznej.

Wojciech Sadurski będzie bohaterem spotkania w ramach projektu Akademia Społeczeństwa Otwartego. Pretekstem do rozmowy będzie najnowsza książka profesora pt. "Demokracja na czarną godzinę” (2022).

Wojciech Sadurski w latach pisowskiego mroku pozostaje jasnym światłem. Mało jest dziś osób o takiej cywilnej odwadze. Tę książkę każdy świadomy obywatel powinien mieć, czytać i nosić w serc”.

Jarosław Kurski, z recenzji książki

 

Wykład na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji Region Pomorski.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.