23/03/2012

Każdy ma prawo mówić o wartościach - debata obywatelska

Serdecznie zapraszam do udziału w debacie pt: Na jakich wartościach oprzeć rozwój Pomorza?.

Nadszedł czas, abyśmy odbyli na Pomorzu obywatelską debatę nad naszym systemem wartości. Aby pytanie o wartości postawić w centrum przestrzeni publicznej. Naszym celem jest wywołanie wśród różnych środowisk i pokoleń mieszkańców naszego województwa autorefleksji na ten temat oraz stworzenie otwartej przestrzeni ich dyskutowania i uzgadniania. W poniedziałkowym wydaniu Dziennika Bałtyckiego (19.03.2012) ukazał się tekst wprowadzający do debaty. Można go przeczytać: tutaj

Zapraszam do lektury!


Zachęcam również do wypowiedzi oraz wypełnienia ankiety na stronie www.kongresobywatelski.pl. W ramach debaty swoje opinie przedstawili już: profesor Cezary Obracht-Prondzyński, rockman Krzysztof Skiba, dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury Lawrence Ugwu Okey, profesor Ewa Graczyk, organizator cyklu spotkań Opera Si! Jerzy Snakowski, a także przedszkolaki, studenci i ludzie spotkani przypadkowo na ulicy. Materiały video będziemy zamieszczać sukcesywnie na stronie debaty. Można nas również znaleźć na portalu Facebook. Każdy głos mile widziany!

Pokażmy, że warto rozmawiać o wartościach!

Przypominam również, że trwa rejestracja na V Pomorski Kongres Obywatelski, który odbędzie się 21 kwietnia br. na Politechnice Gdańskiej. Szczegółowy program Kongresu zamieścimy pod koniec marca.

Serdecznie zapraszam do udziału w debacie i w Kongresie!

Jan Szomburg
Prezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową
Organizator Kongresu Obywatelskiego