Krakowski Salon Poezji w Gdańsku
30.04.2022

CCXVII Krakowski Salon Poezji w Gdańsku

Spotykamy się w kwietniu po raz drugi.  W ubiegłym miesiącu jeden z występujących, ze względu na chorobę, nie mógł wystąpić. Powtarzamy więc temat tego Salonu i spotkamy się w pełnym składzie.

 

Miejsce wydarzenia: NCK - Ratusz Staromiejski

Start: godz. 11.00

Wstęp: wolny

Śpiewający Szekspir

Bezsprzecznie dzieła mistrza ze Stratfordu wpisują się w kanon literatury cywilizacji zachodu. Szekspir w swych dramatach i lirykach obnaża ludzką duszę, ukazując wszystkie jej odcienie: te subtelne, zachwycające i piękne, jak i te mroczne, plugawe i straszne. Nic więc dziwnego, że gros artystów na przestrzeni wieków sięgało po jego teksty, nie tylko jako źródło osobistego przeżycia i inspiracji, ale jako żywy materiał, który wykorzystali, aby swoim językiem twórczym opowiedzieć to, co sami znaleźli między wersami jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej.

Najbliższy Krakowski Salon Poezji będzie poświęcony wybranym muzycznym interpretacjom twórczości Szekspira. Usłyszymy tam m.in. muzykę Tadeusza Bairda, Dymitra Kabalewskiego, Rogera Quiltera, Geralda Finzi.  Posmakujemy jak brzmi Szekspir w różnych językach narodowych i muzycznych.

Gośćmi Krakowskiego Salonu Poezji będą:

Krzysztof Bobrzecki – baryton

Szymon Kobyliński – bas

Anna Mikolon – pianistka.

 

Zasłuchajmy się razem w śpiew Szekspira.