Julia Pietrucha. Folk it! Koncert
06.08.2022

Jubileusz NCK – 30 lat działalności. Koncert Julii Pietruchy

Miejsce wydarzenia: NCK - Centrum św. Jana (ul. Świętojańska 50, Gdańsk)

Start: godz. 19.00

Wstęp: bilety 80 zł strefa I, 60 zł strefa II, do nabycia nck.interticket.pl

 

Popularna i niezwykle utalentowana piosenkarka, autorka tekstów i aktorka Julia Pietrucha zaprezentuje najnowszą płytę „Folk it!”, która nawiązuje do dwóch wcześniejszych albumów artystki. Julia przearanżowała utwory nadając im bardziej folkową i bluegrassową stylistykę.

Muzyka grana na drewnianych instrumentach, jasne i czyste piosenki oraz naturalny, niczym niewymuszony głos Julii mają potężną kojącą moc. Artystka po raz pierwszy wystąpi we wnętrzach Centrum św. Jana.

Koncert ten jest ukłonem w kierunku kultury tradycyjnej, która od zawsze stanowi ważną dziedzinę działalności NCK. Wydarzenia związane z muzyką i kulturą ludową, rękodziełem, przybliżaniem zwyczajów i obyczajów, obecne są np. podczas realizowanego co dwa lata Festiwalu Dźwięki Północy – najstarszego i jednego z najważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce, ale też w ramach jednorazowych projektów, jak „Raz na ludowo. Od folkloru tanecznego do folku”, czy "Historie drewnianej zabawki"

Wydarzenie w ramach jubileusze 30-lecia działalności Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Więcej informacji ponizej.

---

 

Na początku było ukulele. Jego dźwięki towarzyszyły mi podczas podróży, w smutku i radości, wypełniały ciszę i uzupełniały śpiewane przeze mnie melodie. Potem pojawiły się: piano, gitara, perkusja, skrzypce, kontrabas, mandolina, a na końcu puzon. Tak powstał zespół, z którym nagrałam dwie piękne płyty, podróżowałam po Polsce koncertując przez ostatnie 3 lata i zrozumiałam, że muzyka to moja pasja. 

Ale przychodzi czas kiedy chce się wrócić do początków - poczuć na nowo ten dreszcz, który czuło się po raz pierwszy siedząc samotnie w pokoju, na dywanie, śpiewając dla samej siebie.
Folk it! Marzenia są po to by je spełniać. Z radością chciałam zaprosić Was na trasę koncertową podczas której po cichu, na spokojnie, z oddechem opowiemy na nowo historie zamknięte w utworach z płyt Parsley i Postcards From the Seaside” - tak Julia Pietrucha zapowiada swoją najnowszą trasę pt. FOLK it! TOUR.

Co Was czeka na trasie FOLK it! Tour? ⬇

***
Wracamy z zupełnie nową odsłoną koncertów - w zmienionym składzie!
Julii będą na scenie towarzyszyli multiinstrumentaliści, z którymi od nowa zaaranżowała znane dotychczas utwory.
Nie zabraknie także niespodzianek - nie tylko tych repertuarowych :)

 

***

Julia Pietrucha zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. W kwietniu 2016 roku samodzielnie wydała swój debiutancki album „Parsley” zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Płyta zawiera 15 autorskich piosenek w balladowym klimacie pop, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukulele. 

Kilka miesięcy po premierze pierwszej płyty Julia przeprowadziła się nad morze, które bardzo szybko stało się dla niej inspiracją do napisania utworów na drugi album „Postcards from the seaside”. Do już dobrze znanych nam instrumentów dołączyła mandolina i puzon. Julia Pietrucha od kilkunastu sezonów z sukcesem koncertuje po Polsce zarażając publiczność swoją energią oraz wyjątkowymi piosenkami.

Wydarzenie na Facebooku

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności