zdjęcie włodka pawlika
23.06.2023

Włodek Pawlik - Prezent na Dzień Ojca

WŁODEK PAWLIK - Prezent na Dzień Ojca

23 czerwca 2023 r.
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego
godz.: 20.00

bilety: 64 pln - 200 pln

Recital z okazji Dnia Ojca, światowej sławy pianisty i kompozytora, jedynego laureata nagrody GRAMMY w historii polskiego jazzu -
Włodka Pawlika
Koncert w ramach XII EURO Chamber Music Festival Gdańsk 2023 (www.eurochambermusicfestival.com)

Włodek Pawlik (ur. 1958) jest laureatem nagrody GRAMMY za płytę „Night in Calisia” w kategorii „The Best Jazz Large Ensemble”
(Los Angeles 2014). Jego albumy osiągają na rynku status złotych i platynowych płyt.

Absolwent klasy fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej w Akademii Muzycznej im, F.Chopina w Warszawie, a także Wydziału Jazzu na Hochschule für Musik w Hamburgu. Uzyskał doktorat oraz habilitację na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie aktualnie prowadzi wykłady z improwizacji. W roku 2023 otrzymał tytuł Profesora z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W dorobku artysty znajduje się 45 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej, kompozycji orkiestrowych, muzyki do baletu, opery i utworów wokalnych, charakteryzujących się unikalną, oryginalną umiejętnością syntezy różnych gatunków muzycznych.

 

 

---

Festiwal dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Herb Miasta Gdańska

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.