Zdjęcie przedstawia tablicę z mapą myśli - poprzyklejanymi karteczkami i napisami z rysunkami. Zdjęcie ukazuje ścianę pod kątem
23.10.2021 - 23.10.2021

Mapa skarbów. Warsztaty z Agatą Królak

Warsztaty dla dzieci 4-8 lat, z opiekunami.

Wszystkich poszukiwaczy przygód i podróżników zapraszamy na warsztaty „Mapa skarbów”, na których przy pomocy nożyczek, kleju i kolorowych papierów wspólnie wykonany ogromną mapę Wyspy Skarbów.

23 października, 11:00-12:30

Ratusz Staromiejski, Gdańsk

Bilety: 10 zł dostępne na Interticket.

wszystkie warsztaty 16. BSI: https://nck.interticket.pl/

 

O prowadzącej:
Agata Królak — absolwentka grafiki na ASP w Gdańsku (2011). Swoją pracę dyplomową, książkę Ciasta, ciastka i takie tam opublikowała wraz z wydawnictwem Dwie Siostry, które wydało jej dwie kolejne publikacje.
W swoich pracach stosuje stylizację na ekspresję dziecięcą, tworząc autorskie książki dla najmłodszych, które tryskają humorem i zadziwiają pomysłowością. W tych zabiegach przypomina Bohdana Butenkę z jego zeszytową stylistyką. Agata Królak, podobnie jak on, chętnie korzysta z niedoskonałych jeszcze prób uczniowskiej kaligrafii, która współtworzy warstwę wizualną ilustracji. Ilustrowała m.in. Różnimisie, Dwie Siostry, Warszawa 2012, Robimisie, Dwie Siostry, Warszawa 2013, Wytwórnik domowy, Wytwórnia, Warszawa 2013, Wytwórnik kosmiczny, Wytwórnia, Warszawa 2016.

 

Warsztaty odbywają się w ramach 16. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów.