zdjęcie telefonu na białym blacie widoczne ikonki aplikacji
23.02.2022 - 25.02.2022

Warsztaty twórczego projektowania aplikacji, czyli kolejna odsłona projektu Creative Waves

Rezerwacja noclegu, śledzenie przebytych treningów czy szybkie sprawdzenie ciekawej rośliny podczas spaceru – korzystanie z aplikacji mobilnych stało się częścią naszego codziennego życia. I choć wybór aplikacji jest spory, to od czasu do czasu myślimy sobie „hej, a gdyby tak istniała apka, która...”. Dzięki warsztatom prowadzonym przez ekspertkę Dorotę Madej, uczestniczki zajęć dowiedzą się jak przebiega proces tworzenia aplikacji. Warsztaty odbędą się w dniach 23-25 lutego w ramach projektu Creative Waves, ich organizatorem jest NCK, a partnerem Kwidzyńskie Centrum Kultury.

 

Creative Waves – Baltic Sisterhood for Change to międzynarodowy projekt wspierający działalność kobiet i łączący elementy tradycji ze światem cyfrowym. W pierwszej części polskiej edycji projektu (14-21.02), pod czujnym okiem Katarzyny Magierowskiej, uczestniczki poznawały podstawy powiślańskiego haftu białego. Teraz ekspertkę i grupę warsztatową czeka nowe wyzwanie...

Podczas warsztatów prowadzonych przez Dorotę Madej uczestniczki, podzielone na kilka zespołów, poznają najważniejsze etapy procesu projektowania aplikacji mobilnej. Odbędą kreatywną burzę mózgów i zaplanują pracę nad aplikacją, która docelowo miałaby przetłumaczyć haft biały na język cyfrowy. Po przetestowaniu wypracowanych rozwiązań zostaną one zaprezentowane innym zespołom i przekazane do ewentualnych dalszych prac.

Warsztaty projektowania aplikacji – poza przekazywaniem praktycznej wiedzy – pobudzają kreatywność, wzmacniają umiejętność analitycznego myślenia oraz rozwijają kompetencje niezbędne do pracy w zespole. Dzięki Dorocie Madej uczestniczki dowiedzą się również na czym polega metoda Design Thinking, którą można wykorzystać m.in. w projektowaniu produktów czy w pracy artystycznej.

Dorota Madej – z wykształcenia socjolożka, managerka kultury i projektantka usług. Doradczyni i trenerka zajmująca się wdrażaniem rozwiązań edukacyjnych Apple w szkołach. Od wielu lat prowadzi warsztaty dla uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkół, wspierając ich w stosowaniu technologii w procesie dydaktycznym.

 

 

Creative Waves – Baltic Sisterhood for Change wspiera twórczą i społeczną działalność kobiet, ułatwiając im odnalezienie się w świecie cyfrowym. Przedsięwzięcie dociera do artystek i aktywistek działających w ośrodkach oddalonych od centrów, wspiera budowanie sieci połączeń między nimi oraz ułatwia im prezentację swojej działalności w internecie. Wszystko po to, by wzmacniać rolę kobiet w procesie budowania zdrowszych społeczności i bardziej przyjaznej przestrzeni.

Creative Waves – Baltic Sisterhood for Change to projekt międzynarodowy, w którym uczestniczą Euroregion Bałtyk, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, zespół aktywistek z Kaliningradu oraz estoński ENUT. Liderem projektu jest Intercult Productions ze Szwecji. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie z instrumentu wsparcia projektów Rady Państw Morza Bałtyckiego (Council of the Baltic Sea States Project Support Facility).

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności