kolorowa grafika, napis Jacaszek Budzyński Legenda, koncert
12.05.2022

Jacaszek/Budzyński. Legenda

Miejsce wydarzenia: Centrum św. Jana, Świętojańska 50 Gdańsk

Start: godz. 19:00

Wstęp: 80 zł (N) i 60 zł (U) do kupienia na https://tinyurl.com/2p88cv7s

Rok 2022 jest dla Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku wyjątkowy. To rok naszych okrągłych, 30. już urodzin. Rozpoczynamy świętowanie! W końcu 30 lat kończy się tylko raz, a takie urodziny powinny przejść do legendy, prawda?

Już 12 maja Jacaszek i Budzyński wraz z Jerzym Mazzolem i Jakubem Świątkiem zaprezentują utwory z płyty „Legenda", która jest interpretacją krążka zespołu Armia z 1991 r. To zapierające dech w piersiach dzieło polskiego postpunka nabrało dzięki Jacaszkowi zaskakującej formy, w tonie syntezatorowej elektroniki z domieszką instrumentów dętych i perkusjonaliów.

Opowieść muzyczna Jacaszka to jednocześnie spektakl muzyczno-wizualny. Multimedialną scenografię przygotuje kolektyw Onview.

Jacaszek/Budzyński – Michał Jacaszek jest reprezentantem polskiej sceny elektronicznej i elektroakustycznej. Kompozytor, multiinstrumentalista, aranżer, jeden z najbardziej oryginalnych artystów polskiej sceny muzycznej. 

https://jacaszek.com/cooperations/legenda/

Legenda, okładka płyty

 

Co jeszcze przygotwaliśmy w ramach naszego jubileuszu? Przeczytajcie w linku:

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności