lekcje muzealne
11.09.2023 - 30.09.2023

Lekcje muzealne w NCK

Termin: wtorki i czwartki września 2023 
Zapisy i koszt: zapisy przez e-mail:  dominika.krol@nck.org.pl  najpóźniej tydzień przed wydarzeniem, płatność 150zł/grupa (płatne na konto NCK);
Koordynatorka: Dominika Król | Dział Opieki nad Zabytkami
Dla kogo: dzieci i młodzież w wieku 9-16 lat;
Miejsce: Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35 oraz Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50

1. „Kto zerka z kafelka”, Ratusz Staromiejski

Przybliżenie historii powstania, technologii i historycznych przykładów występowania fliz / kafli holenderskich. Zwiedzanie wnętrz Ratusza Staromiejskiego ozdobionych tym materiałem oraz własnoręczne  dekorowanie ceramicznej płytki inspirowane tradycyjnymi przedstawieniami na oryginalnych  flizach/kaflach z ratusza.

 

2. „Tajemnice kamiennego ołtarza”, Centrum św. Jana

Przedstawienie ołtarza głównego pod kątem formy i treści: omówienie elementów architektonicznych kompozycji i przybliżenie programu ikonograficznego. Odtworzenie przez uczestników „rozsypanego ołtarza”. Zwięzłe przedstawienie historii budynku Centrum św. Jana.

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.