15/06/2021

Podcasty NCK

Od kilku lat Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku przygotowuje podcasty: zapisy spotkań, ciekawostki historyczne, bajki dla dzieci, audioprzewodniki literackie po Pomorzu - dźwiękowe propozycje dla miłośników słuchowisk i audiobooków. Nagrania są efektem pracy twórców kultury, reporterów i "dźwiękowców" z inicjatywy Nadbałtyckiego Centrum Kultury - pomorskiej instytucji działającej na rzecz kultury w Regionie Morza Bałtyckiego i województwa Pomorskiego.

  • Czytanie Pomorza: Audioprzewodnik literacki - zwiedzanie Pomorza szlakiem literatury pomorskiej. W roli kompasu występują teksty, a dokładną marszrutę każdej wycieczki wyznacza zaproszony do współpracy pisarz. 
  • Po drodze z kulturą, czyli projekty szyte na miarę. Rozmowy z kreatywnymi ludźmi, dla których chcieć znaczy móc – to dzięki nim łatwiej jest czekać na powrót normalności. Autorki audycji, Katarzyna Banucha z NCK oraz reporterka Magdalena Świerczyńska-Dolot, zebrały informacje o takich miejscach na Pomorzu, gdzie – mimo pandemicznych ograniczeń – udało się z sukcesem zrealizować wartościowe wydarzenia kulturalne. 
  • Czego nie wiecie o Janie?  Jak to się stało, że gotycki, ceglany kościół, jeden z największych w Europie to dzisiaj centrum kultury? Iwona Berent, Kierownik Działu nad Zabytkami w Nadbałtyckim Centrum Kultury, w rozmowie z dziennikarką Marzeną Bakowską zdradza ciekawostki nt. zabytku, odbudowy i adaptacji budynku na centrum.
  • Audiodeskrypcje dzieł sztuki - Akademia Mistrzów. By zapewnić bezpośredni kontakt z mistrzami dzieł sztuki, pasjonatami i ekspertami w swoich dziedzinach oraz popularyzować dziedzictwo narodowego Pomorza, w tym cennych obiektów znajdujących się w zasobach muzealnych i przestrzeni miasta/ wsi/ zasobach prywatnych wykonaliśmy audiodeskrypcję wybranych dzieł sztuki da osób z dysfunkcją wzroku.

 

 

Posłuchaj naszych podcastów! 

 

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności