12/12/2011

"Streetwaves" nagrodzone!

Organizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury, Urząd Miasta i biuro Gdańsk 2016 projekt Streetawaves otrzymał nagrodę redakcji miesięcznika Aktivist w kategorii Event Roku 2011.

Organizatorzy w uzasadnieniu napisali: Artystyczne wrzuty przemycone w komunikatach na Dworcu Głównym po przyjeździe SKM-ki? Miniset w windzie? Wydarzenia na Przeróbce, w Brzeźnie, Stogach, Nowym Porcie i na Dworcu Gdańskim? Koncerty na podwórkach, w szaletach miejskich i na plaży? Murale, punkty wskrzeszania ubrań i happeningi? Genialne! My też tak chcemy! Niestety w Warszawie nie ma ani dzielnic nadmorskich, ani festiwalu Streetwaves: Dzielnica = Stolica. A szkoda, bo ten już po raz kolejny wprowadził w życie świetne pomysły animujące miasto. I chociaż Gdańsk nie został Europejską Stolicą Kultury 2016, to cieszymy się, że niestrudzenie organizuje tego typu inicjatywy. Trójmiasto wciąż kojarzy nam się przede wszystkim z alternatywną sceną muzyczną i niebanalną sztuką i ten splot – w połączeniu z wyborem niebanalnych lokalizacji – stał się największym atutem Streetwaves. A my lubimy grać atu!

Nocne Marki
to nagroda przyznawana przez redakcję informatora kulturalnego "Aktivist" w kilku kategoriach. Część nagrodzonych wyłaniana jest przez redakcję, część przez czytelników. Nagrodę dla Streetwaves odebrała pomysłodawczyni i organizatorka imprezy Natalia Cyrzan.