Ratusz Staromiejski w Gdańsku, wzniesiony dla Rady Miasta w końcu XVI wieku przez Antoniego van Obberghena, szybko stał się miejscem skupiającym ówczesne środowiska biznesowe. Tu właśnie, w podziemiach miał swoje magazyny znany astronom i browarnik Jan Heweliusz. W Wielkiej Sali, zwanej dziś Mieszczańską, elity obradowały nad sprawami miasta, zaś wieczorami wydawano bale i rauty.

Dziś, jak przed wiekami, gościmy w Sali Mieszczańskiej i sąsiadującym z nią Gabinecie Burmistrza są przedstawiciele władz, polityki i biznesu. Znowu zapadają tu decyzje o przyszłości Gdańska i województwa pomorskiego, a także dotyczące strategii firm i instytucji gospodarczych. Wieczorami w Sali Mieszczańskiej rozbrzmiewa muzyka i poezja...

Ratusz czeka także na Was...

Nadbałtyckie Centrum Kultury oferuje Państwu:

  • wynajem wspaniałych wnętrz Ratusza Staromiejskiego: Sali Mieszczańskiej (do 200 osób) i Gabinetu Burmistrza (do 15 osób) wraz z istniejącym zapleczem technicznym na spotkania, konferencje, szkolenia, bankiety itp.
  • organizację konferencji, seminariów, walnych zebrań itp. w reprezentacyjnych, wnętrzach,
  • fortepian firmy "Steinway",
  • pełną obsługę cateringową,
  • wyposażenie audiowizualne,

Ściągnij cennik usług - na okres do jednego dnia najmu oraz opłaty za usługi dodatkowe

W Sali Mieszczańskiej promował swoją książkę Laureat Literackiej Nagrody Nobla Czesław Miłosz. W Ratuszu Staromiejskim odbywała się również Międzynarodowa Konferencja UNESCO, pt. "Pamięć Świata", podczas której wpisano "21 postulatów Sierpnia 80" na światową listę zabytków.

Dodatkowe informacje

Anna Piotrowska - +48 58 326 10 25
e-mail: anna.piotrowska@nck.org.pl