22/02/2010

Ratuszowy Bookcrossing

Książki zasługują na świeże powietrze i odrobinę ruchu. W Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku  – siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury – pomożemy wam przewietrzyć regały i uwolnić księgozbiory.


Instrukcje:
1.     Wybierz książkę ze swojej domowej biblioteki,
2.     Usuń ze środka suszone kwiaty, mleczaki i inne drogie sercu pamiątki,
3.     Odwiedź Ratusz Staromiejski w Gdańsku
4.     Zamień swoją książkę na inną – stolik z książkami znajdziesz w holu na parterze Ratusza.PODSTAWOWY WARUNEK WIETRZENIA:
Pamiętajcie: Do „wietrzenia” nie przyjmujemy książek w rodzaju Podstawy technik chłodniczych  czy Podstawowe zagadnienia usuwania stonki ziemniaczanej.

ZAPRASZAMY DO WIETRZENIA!
Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat.

Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino) jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.