06.06.2019 - 11.06.2019

The Baltic Sea Region Youth Camp 2019

W styczniu 2019 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku odbyły się 9. warsztaty Strategicznego Rozwoju "Siła Kultury i Sektorów Kreatywnych w celu zwiększenia uczestnictwa młodzieży w Regionie Morza Bałtyckiego (BSR) - Wspieranie Baltic Youth Camp (BYC), latem 2019 r." współorganizowane przez EUSBSR PA Culture..

Celem Warsztatów, które odbyły się w dniach 29-30 stycznia, było zastanowienie się nad możliwościami wsparcia Baltic Youth Camp (Bałtyckiego Obozu Młodzieżowego), aby stał się on prawdziwą potężną inicjatywą na rzecz uczestnictwa młodzieży w BSR.

Obóz młodzieżowy odbędzie się w dniach 8-11 czerwca, tuż przed kolejnym dorocznym Forum (AF) Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego (EUSBSR) w 2019 roku w Gdańsku. Będzie to doskonała okazja do promowania zrozumienia kulturowego i poczucia wspólnoty w BSR oraz przyczyni się do rozwoju wspólnej gospodarki oraz celów zrównoważonego rozwoju, skupiając się na podnoszeniu głosu młodzieży w BSR.

Warsztaty, prowadzone przez Marcusa Hagemanna z ARS BALTICA, zgromadziły około 20 uczestników z 6 krajów BSR, w tym z Rosji, których entuzjazm i zaangażowanie zaowocowało bardzo owocnymi sesjami. Duch kreatywności, współtworzenia i wspólnoty jest już obecny przy organizacji pierwszego Bałtyckiego Obozu Młodzieżowego. Przed nami wiele więcej, gdy młodzież - główni aktorzy tego wydarzenia - przejdą do działania.

Rejestracja rozpocznie się w lutym!

Więcej informacji o BYC: https://www.balticyouthcamp.org/ i na Facebooku.