czytanie pomorza koscielisko
11.12.2020 - 31.01.2021

Kara Remusa czyli Pomorze w podróży - wystawa w Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku

Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zapraszają na wystawę „W kadrze: Czytanie Pomorza”.
 
Pięcioro fotografów, dziesiątki kadrów ukazujących bogactwo kultury i natury województwa pomorskiego, niezliczone kilometry pokonane podczas wycieczek z pomorskimi ludźmi pióra – tak w skrócie przedstawia się projekt „Czytanie Pomorza”, organizowany przez NCK od 2014 roku. Każda z literackich wypraw zawierała propozycje miejsc, które warto poznać oraz tekstów godnych zapamiętania. Za wycieczkami poszło wydawanie drukiem przewodników, które pozwoliły poznać wydarzenie kolejnym odbiorcom.
W literackich podróżach brali udział również znakomici fotograficy, dokumentujący wspólne przygody. Ich spojrzenie na nasz region mogą obejrzeć Państwo na wystawie.
 
Autorzy zdjęć:
Anna Maria Biniecka, Renata Dąbrowska, Łukasz Głowala, Maciej Moskwa, Krzysztof Mystkowski
 
Wystawie towarzyszy bezpłatna mapa „Literackie Pomorze na weekend”.
Przewodniki z serii „Czytanie Pomorza” do nabycia w księgarni internetowej NCK: https://www.nck.org.pl/index.php/pl/sklep
 
Wystawa czynna:
od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00
WSTĘP WOLNY
 
Prezentacja wystawy w Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku stanowi element długofalowego projektu "Kara Remusa czyli Pomorze w podróży".