graficzne i rysunkowe wyobrażenie wisły. Fale, wzgórza, brzeg
14.08.2021 - 15.08.2021

Wisła niejedno ma imię. NCK w Toruniu

Miejsce wydarzenia: Bulwar Filadelfijski, Toruń

 

Dwa dni z Królową Polskich Rzek. Tradycja, przygoda, zabawa, koncerty, pokaz rzecznego rzemiosła i bogactwa nadwiślańskich smaków. Jeden z najbardziej malowniczych odcinków Wisły. Będziemy częścią tego wydarzenia.

W naszym programie:

Koncert kaszubskiej kapeli ZGRYWAŃCE

Warsztaty dla dzieci Małgosi Bądkowskiej „ W kręgu kaszubskiej kultury”

KASZUBSKIE SMAKI

Spektakl „Szaman z Wisły”

Darmowe rejsy galarem krakowskim św. Barbara. Na galarze atrakcje dla dzieci i wiślana poezja dla dorosłych (www.krypta.pl) (www.festiwalwisly.pl/)

 

O Festiwalu Wisły

Festiwal Wisły to okazja do spotkania z tą magiczną rzeką, jej tradycją, kulturą i dziedzictwem.

Na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu 14 i 15 sierpnia wystąpią zespoły grające muzykę żeglarską, etniczną, folkową, ludową, weselną, pojawią się rękodzielnicy związani z Wisłą i liczne stoiska prezentujące kulinaria w ramach targów "Nadwiślańskie Smaki". Można będzie skosztować potraw i nabyć produkty regionalne z terenów nadwiślańskich, zarówno z południa, jak i północy Polski.

W programie darmowe rejsy dla publiczności, liczne występy i pokazy, stoiska edukacyjne dla dzieci, przepływanie Wisły wpław, prezentacja sprzętu wojskowego, liczne parady, w tym nocne z wykorzystaniem pirotechniki, a na zakończenie widowisko światło-dźwięk z udziałem kilkudziesięciu tradycyjnych łodzi i statków rzecznych.

Podczas Festiwalu Wisły tyle się dzieje, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Organizatorom zależy na kultywowaniu wiślanych tradycji i propagowaniu wiślanej atmosfery, cechującej się wzajemną życzliwością i wiarą w pomocnych, przyjaznych sobie ludzi. Tak działa Wisła.