Zdjęcie Siergieja Sawczenko na tle grafiki - kafelków tworzących kształt koła - symbolu NCK. Kafelki poprzeplatane są fragmentami zdjęć
30.10.2021 - 30.10.2021

Smaki kultury - kuchnia ukraińska

Na pewno znacie barszcz ukraiński. Ale czy na pewno wiecie jak przygotowuje się oryginalny barszcz z centralnej Ukrainy?

Zapraszamy Was na spotkanie z artystą, malarzem Serhiyem Savchenko, który pokaże i nauczy nas jak przyrządzić smaczny ukraiński barszcz. A to wszystko w pięknych przestrzeniach Savchenko Gallery w Gdańsku! Gotowanie wśród obrazów! Zapowiada się bardzo smacznie i kolorowo.

Serhiy Savchenko

Urodzony w 1972 r. we Lwowie na Ukrainie. W 1991 roku ukończył Lwowską Szkołę Sztuk Dekoracyjnych i Stosowanych im. I. Trusha. W 1998 roku ukończył Lwowską Akademię Sztuk Pięknych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, scenografią, wideo, animacją, rzeźbą uliczną, obiektem. Założyciel niezależnego studia produkcji wideo i animacji Savchenko Studio Production Kurator programu rezydencji w Museum of Ideas we Lwowie na Ukrainie. Założyciel i dyrektor artystyczny Savchenko Gallery i Fundacji Savchenko w Gdańsku.

 

Premiera odcinka na kanale YouTube Nadbałtyckiego Centrum Kultury w sobotę 30 października o g. 19:00.