czerwona tło, czarna grafika prezentująca książkę ułożoną na kształ głowy lwa
13/09/2022

NCK na Gdańskich Targach Książki

W dniach 16-18 września 2022 roku, po raz czwarty, odbywają się Gdańskie Targi Książki. Mamy wielką przyjemność być jednym z wystawców, którzy będą prezentowali swoje wydawnictwa w Europejskim Centrum Solidarności. Wypatrujcie nas na stoisku nr 32, na którym znajdziecie szereg unikalnych książek o tematyce związanej z dziedzictwem kulturowym Gdańska i Pomorza.

Dokładamy także małą cegiełkę do programu towarzyszącego Targom, współorganizując wraz z Wydawnictwem Marpress spotkanie „Niezrozumiały. Trudna historia Gdańska” z udziałem Przyjaciół NCK: Jana Daniluka i Janusza Mosakowskiego. Na wydarzenie zapraszamy 18 września, na godz. 12:00 (Biblioteka ECS).

 

Informacja o spotkaniu:

"Niezrozumiały. Trudna historia Gdańska" – debata na temat historii Gdańska z perspektywy powojennej. Dlaczego Gdańsk był niezrozumiały? Dlaczego część jego historii była zapomniana? Dlaczego przed 1945 rokiem nie mówiono o Gdańsku i skąd dzisiaj tak silna fascynacja jego przedwojenną historią? Odpowiedzi na powyższe pytania (i wiele innych) udzielą historycy: Jan Daniluk i Janusz Mosakowski. Spotkanie poprowadzi Dominika Ikonnikow.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz kontakt na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności