28 grudnia 2023 / czwartek / 19:00 / wstęp na zaproszenia (RG)

Radio Gdańsk (al. Grunwaldzka 18, Gdańsk)

 

IZA & LATYNOSCY BROTHERS to muzycy, którzy na stałe wpisali się już w nurt polskiej muzyki:


🎹 Maciej Łyszkiewicz - wybitny melodysta, kompozytor, pianista, twórca takich zespołów jak: No Limits, Leszcze i Łyczacza.
🎤 Iza Kowalewska - wokalistka o głosie jak plaster miodu, autorka muzyki i tekstów, muzykoterapeutka, współtwórczyni grupy Muzykoterapia.
🥁 Adam Golicki - błyskotliwy perkusista z dużymi osiągnięciami na polach muzyki jazzowej.
🪘 Ryszard Bazarnik - niesamowity perkusjonista, twórca Największego Bębna Świata, posiadacz podwójnego Rekordu Guinnessa, wynalazca Szalonego projektu Koncert na Ścianie.

Gościnnie z zespołem zagrają znakomici trójmiejski artyści :

basista Konrad Żołnierek oraz saksofonista Michał Sasinowski.

🎷 Michał Sasinowski - muzyk saksofonista, pedagog, aranżer, kompozytor - związany z wieloma trójmiejskimi zespołami. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie saksofonu jazzowego u dr Macieja Obary. Wraz z zespołem Majestic w był półfinale "Must Be The Music", programie tv Kuba Wojewódzki Show: "Świat się kręci"; nagrywał dla Tede "Wawa Żegna", "Pół życia na żywo”, Tymona Tymańskiego muzyka do filmu ,,Polskie G" i "Tymon & The Tranzistors", G.Skawińskiego płyta - "Me & My Guitar". Współpracował także z Golden Live, Dj Adamus, Lipa Li, TEDE producent SIR Michu i innych znakomitości rynku muzycznego. Obecnie gra w zespołach Natalia Capelik-Muianga oraz Down Town Brass, Funkloopy, zespół Michel Sasse.

(źródło: MS)

🎸 Konrad Żołnierek - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w klasie klarnetu, a także Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu (kierunek – Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność – gitara basowa). W 2010 roku odbył półroczne stypendium w ramach programu „Erasmus” w Royal Conservatoire de Musique de Bruxelles w Belgii na wydziale jazzu i muzyki fusion w klasie gitary basowej Michaela Hatzigeorgiou. Uczestnik wielu kursów i warsztatów muzycznych prowadzonych m.in. przez Adama Makowicza, Leszka Żądło, Clarence’a Penna, Seamusa Blake’a. Jako basista i kontrabasista współpracuje z wieloma formacjami, wykonującymi muzykę różnych gatunków (jazz, funk, fusion, blues, pop, rock). Od 2016 roku asystent na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Od 2020 współpracuje także z Akademią Muzyczną w Gdańsku prowadząc zajęcia z gitary basowej.

28.12.2023 zagramy dla Państwa specjalny koncert z muzyką, którą wykonujemy z miłości do pulsujących, pełnych oparów i nostalgii, gorących rytmów i pięknych melodii lat 50 XX wieku. Ale też pojawią w naszym repertuarze kolędy i piosenki świąteczne. Muzyczna podróż wśród oceanów bossa novy, rumby i salsy. Niezwykły kompozytor-melodysta Maciej Łyszkiewicz skomponował 10 utworów, do których piękne teksty napisała Iza Kowalewska inspirując się poetami polskiej piosenki i z przymrużeniem oka podejmując z nimi dialog. W efekcie powstała płyta, która snuje opowieści niewyczerpanych tematów piosenki -miłości, rozstań, szalonych tańców i uniesień. Piękne melodie rodem z lat 50 tych XX wieku flirtują z tekstem. Koncert jest powrotem do zapomnianych szlagwortów, do melodyjnych refrenów. Dla każdego słuchacza, który stęskniony jest po prostu dobrych piosenek.

Latynoscy z płyty
Latynoscy z koncertu


Skład:
Iza Kowalewska - vocal
Maciej Łyszkiewicz-accoustic - piano,
Adam Golicki - drums
Jacek Mazurkiewicz - bass

Iza & Latynowscy Brothers

 

 

Wydarzenie odbędzie się z udziałem fotografa i/lub ekipy filmowej, którzy zrealizują reportaż w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.