Metropiolia Jest Okey. Koncert Lipali, Hanna, Abouds.

29 grudnia (czwartek) / 18:30 / Klub Podwórko.Art w Gdyni

Bilety do nabycia przed koncertem (10 zł)

Lokalizacja (Goolge maps)

Program Festiwalu Metropolia Jest Okey

Line up: 1. Hanna, 2. Abodus, 3. Lipali

 

LIPALI

Zespół Lipali powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka „Lipy” Lipnickiego, rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. W 2003 roku dołączyli do niego Adrian „Qlos” Kulik i Łukasz „Luk” Jeleniewski. Jako trio nagrali cztery studyjne albumy: „Pi”, „Bloo”, „Trio”, „3850”. Wybrzmiały na nich takie hity jak „Upadam”, „Popioły” czy „Jeżozwierz”.

Po ponad dekadzie do zespołu dołączył Roman Bereźnicki i w tak poszerzonym składzie panowie pracowali nad krążkiem „Fasady”, który ukazał się pod koniec 2015 roku. Z końcem 2018 roku nastąpiła zmiana na basie – „Qlosa” zastąpił Łukasz „Gajowy” Gajowniczek.

Lipali 13 razy był nominowany do Fryderyka, dwukrotnie zdobywając statuetkę w kategorii wokalista roku. Pod koniec grudnia 2012 roku utwór „Najgroźniejsze zwierzę świata” stał się oficjalną piosenką 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Strona i media społecznościowe:

www.lipali.net | Facebook | YouTube

 

Abouds

Metropolia Jest Okey. Abodus.

Zespół Abodus powstał w 2007 roku. Od tego czasu regularnie koncertuje. W 2011 roku wydał płytę "Szerwony Abodus" z materiałem jazz-rockowym. Kolejne dwie płyty to ukierunkowanie się na rock. Wydany w 2017 album "Labirynt" oraz płyta "Korzenie" z 2021 roku uzyskały wysokie notowanie w m. in. pismach muzycznych Teraz Rock oraz Magazyn Gitarzysta. Warto dodać, że gościnnie na płytach pojawili się Wojciech Waglewski, Olaf Deriglassof, Paweł Małaszyński czy Tomasz Lipnicki.

 

Skład zespołu:

Aleksandra Król-Rogowska - vocal

Piotr Podlewski - gitary

Arkadiusz Dzikowski - bas

Arkadiusz Rogowski - perkusja

 

Media społecznościowe:

FB | Spotify | Bandcamp | YouTube | Instagram

 

Hanna

Metropolia Jest Okey 2022. Zespół Hanna.

Zespół HANNA: Polsko-ukraińska grupa muzyczna założona przez wokalistkę i kompozytorkę Hanne Tekuczewe. Zrzeszająca w swoich szeregach muzyków dwóch narodów. Tworzona przez nas muzyka przeplata melancholijne melodie, motywy etniczne, elektroniczne brzmienia, wszystko to podkreślone solidną dawką przesterowanych gitar, potężnym wokalem oraz tekstami pisanymi z głębin duszy. Naszymi utworami chcemy przekazać piękną opowieść o mroku, szczęściu, miłości, powadze, ubraną w romantyczny i niepowtarzalny wschodnio europejski klimat, przy którym nikt nie przejdzie obojętnie.

 

Zespół debiutował w 2020 r pod czas 44 Jarmarock FEST w Gdańsku , a w październiku 2021 świat zobaczył pierwszy singl zespołu "Modlitwa"

 

Skład tworzący zespół HANNA:

Hanna - wokal prowadzący

Leanid - piano/elektronika, gitara

Łukasz - gitara basowa

Emil - Gitara

Kir Struzhuk - perkusja/wokal wspierający