Metropolia Jest Okey 2022. Theatre Marionbrand. 29 grudnia 2022, godzina 17:00. Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Zdjęcie przedstawie dwie lalki w czasie przedstawienia teatralnego

29 grudnia (czwartek) / 17:00

Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim

Chopina 34, Pruszcz Gdański

Deklaracja dostępności

Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)

 

Theatre Marionbrand jest profesjonalnym małym teatrem lalkowym z Ukrainy (obecnie z siedzibą w Polsce). Występowaliśmy na wielu różnych festiwalach współczesnej sztuki lalkowej w Polsce, Hiszpanii, Francji, Islandii, Portugalii, Tunezji i na Węgrzech.

Teatr MarionBrand to młody i nowoczesny teatr lalek i animacji, który powstał w 2018 roku jako autorski projekt jego głównego założyciela, Stanisława Voitsekhovskiego.

Stanislav jest absolwentem szkoły teatralnej z wieloletnim stażem pracy aktora lalkarza w teatrach państwowych. Stanislav jest również twórcą profesjonalnych lalek teatralnych, które można podziwiać w jego spektaklach.

Głównym celem teatru Marionbrand jest łączenie różnych technik teatralnych i odkrywanie różnych lub nowych form wyrazu w teatrze. Historie prezentowane przez teatr są wyjątkowe między innymi dlatego, że powstają od podstaw wraz ze stworzonymi dla nich lalkami. Filozofia Teatru Marionbrand to ostrożne podejście do publiczności. Podchodząc do kwestii tolerancji, odmienności, podobieństwa, gościnności, preferencji, stosunku do otoczenia, jako artyści staramy się zwracać uwagę na ważne i pilne pytania za pomocą różnych rozwiązań scenicznych z wykorzystaniem lalek i przedmiotów.

Bohaterowie naszych opowieści są z natury ciekawi, przeżywają chwilę bez planu na kolejną sekundę swojego istnienia, po drodze spotykają niezwykłych gości, czasem z innego kontynentu, galaktyki lub równoległej rzeczywistości. W sensie globalnym wszyscy jesteśmy gośćmi i jest w tym coś tajemniczego i pięknego. Teatr MarionBrand przesycony jest poczuciem miłości i tolerancji, starając się nadążyć za współczesnym światem i zwracając uwagę na wyzwania stojące przed ludźmi czy robakami, jak w spektaklu „Uk2” i nie tylko.

 

Zobacz program Festiwalu Metropolia Jest Okey